Pro účastníky i diváky připravilo pořádající sdružení H-Triatlon ve spolupráci s partnery a městem Jiříkov po oba dny bohatý doprovodný program; na sobotním hudebním festivalu vystoupí mimo jiné skupina Vltava s Robertem Nebřenským, Kabát Revival Varnsdorf, Lovci Nedvědů, Z5 či kapela Ruksak s bubeníkem Petrem Čtvrtníčkem.

„Těšíme se, že i letos na závodech plně v duchu našeho motta – Tělo musíme překvapit – nastoupí po boku profesionálů mnoho amatérských nadšenců,“ řekl Mgr. Vladislav Dykast, organizátor a ředitel závodu. Pro dospělé soutěžící – muže i ženy – spolek připravil sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si budou moci vybrat trať hobby, klasik či sport nebo se rozdělit do štafetových týmů. Plavecká část se uskuteční na rybníku Mexiko; cyklistická část se odehraje v jízdním pruhu, který bude během závodu uzavřen pro automobily. Výkony závodníků změří čipové pásky a po absolvování dorazí každému z nich SMS s výsledkem.

Novinkou letošního ročníku je celý den vyhrazený pro dětské závodníky v několika kategoriích. „Dětské závody patří k Houmrovu triatlonu v Jiříkově neodmyslitelně už více než patnáct let. Ale poprvé v historii čeká letos na děti jejich vlastní den a na všechny děti nad osm let dokonce kompletní triatlon včetně plavání. Dosud závodily jen v duatlonu,“ dodal Vladislav Dykast.

Oběma dny účastníky závodu i přihlížející diváky provede zkušený moderátor ČT Stanislav Bartůšek. Po ukončení sportovních aktivit je přivítá také na bohatém doprovodném programu. V pátek se v letním kině promítá film Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka, a to za účasti herců Leoše Nohy, Ladislava Hampla, či Petra Čtvrtníčka. Vrcholem sobotního programu bude nabitý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Vstup na kulturní akce a využití stanového městečka budou jako obvykle zdarma.

Závodníci získají po uhrazení startovného nárok na energetický balíček, čipové měření času včetně zapůjčeného čipu, občerstvovací stanici na běžecké části závodu, drobné občerstvení v cíli závodu, elektronický certifikát s výsledkem a další služby. Hlásit se mohou ještě v den konání závodu.

Po oba dny bude probíhat tradiční trénink s názvem „Jak na to“ pod vedením zkušených triatlonistů a trenérů triatlonu.

Harmonogram závodu:

Prezentace příchozích závodníků končí 60 minut před jejich startem, předem přihlášení závodníci se musí prezentovat nejpozději 30 minut před svým startem.

Pátek

14:00 otevření stanového městečka

14:30 otevření startovní kanceláře

16:00 start kategorie dětí do 3 let

16:15 start kategorie dětí 4-6 let

16:45 start kategorie dětí 7-9

17:15 start kategorie dětí 10-11

18:00 start kategorie dětí 12-15 let

19:00 vyhlášení dětských kategorií

19.20 „Jak na to“

20:15 Letní kino

21:50 DJ Show


Sobota

8:30 otevření startovní kanceláře

9:00 „Jak na to“

12:00 start kategorie SPORT

12:20 start kategorie KLASIK

12:40 start kategorie HOBBY

14:30 slavnostní vyhlášení výsledků

15:00 začátek Hudebního festivalu

KATEŘINA KOCIÁNOVÁ