Pod vedením trenéra Zbyňka Šimáka odjela do hlavního města bojovat o pocty nejvyšší výprava ve složení Karolína Špičková, Lenka Bendová a Michal Švorc. „Karolína odjížděla na toto mistrovství jako jedna z favoritek,“ poznamenal trenér Šimák. O tom, že jeho svěřenci nezklamali, jasně hovoří výsledky.

Karolína se stala dvojnásobnou mistryní ČR a to v disciplínách na 100 m a 200 metrů prsa. V dalších disciplínách obsadila třetí místa (200 VZ, 50 VZ, 200 PZ a 100 VZ) a tak ze šesti závodů přivezla do Varnsdorfu celkem šest medailí. „Její nejlépe zaplavaný závod bylo dvě stě metrů prsa, kde opravdu zvítězila o třídu a svým osobním rekordem 2:47,94 si opět řekla o reprezentaci pro rok 2010/2011,“ pokračoval varnsdorfský trenér, kterého velice překvapil Michal Švorc, který v disciplínách na 100 m VZ a 200 m polohový závod vybojoval dvě stříbrné medaile.

Dále Michal obsadil čtvrté místo na 200 m znak a 5. místo na 50 VZ. „Velká škoda, že v poslední době Michal nedával tréninkům co by měl, myslíme si, že by ještě minimálně jedno zlato navíc putovalo jeho zásluhou do Varnsdorfu,“ zamyslel se Šimák.

Lenka Bendová se trochu této velké akce zalekla ale bojovnost se jí rozhodně nedá vytknout, na 100 m a 200 m prsa obsadila shodně 12. místo.

„Touto cestou chceme rozhodně poděkovat všem sponzorům, kteří se na přípravě našich plavců podílejí a pevně věříme, že je i do budoucna nezklameme.

Velký dík patří Ústeckému kraji za dotace, bez kterých by naše příprava rozhodně nebyla tak kvalitní.

Velkou zásluhu a poděkování patří plaveckému bazénu v Rumburku, který nám vytváří v současné době velmi kvalitní zázemí včetně jeho pracovníků, kde se opravdu cítíme jak doma,“ dodal trenér úspěšných varnsdorfských plavců.