A favorit z Děčína svou roli potvrdil a v obou zápasech kraloval. V prvním utkání domácí bojovali, Děčanky kontrolovaly hru do stavu 16:15. Potom jim domácí prostě ujeli a bylo to 0-1. Ve druhém setu Děčín zrychlil a přitvrdil, bez problémů 25:12. A Stejně probíhala i třetí sada do stavu 22:15. Pak se čekalo na konec a domácí opět bojovali a málem se jim to povedlo, Děčín vyhrál se štěstím 25:23. Čtvrtý set připomínal ten první do stavu 16:16, pak stačilo opět zlepšit podání a zrychlit útok a hlavně bezchybná kapitánka Sigmundová a byla z toho výhra 3:1.

Méně chyb, dodržování postavení a lepší bloky stačily na další hodinové vítězství v lize ve druhém utkání, přestože děčínským hráčkám opět stačilo hrát jen to, co potřebovaly.

„Opět zajímavé změny nejprve termínu, potom začátku a nakonec opět vše jinak. Strávili jsme celý den v tělocvičně a dvě třetiny času koukali na to, jak si muži s chutí hrají o žízeň. Domácí zkoušeli vše, co umí a přes dílčí úspěchy v útoku to prostě nestačilo. Jen se divím, jak hrají hráčky z centra při trojnásobném objemu tréninku pod placenými trenéry. Hrozně mě to štve a asi jsem na dámy dost tvrdý, ale jim to prostě stačí. Teď nastanou zápasy pravdy 26. listopadu v Teplicích na Šanově. Domácí jsou doma vždy o sto procent lepší než venku, ale hlavně výsledky se budou počítat do mezibaráže, kde již na 99 procent jsme. Nejzodpovědnější výkon podala kapitánka Terka Sigmundová,” hodnotil trenér Josef Herclík.

I. LIGA JUNIOREK:
VK Ervěnice/Jirkov - VSK Spartak Děčín 1:3 (-19, 12, 23, 20) a 0:3 (16, 16, 18).

Sestava: Tereza Sigmundová, Barbora Rumlová, Michaela Sinerová, Iva Zahálková, Michaela Matějková, Veronika Jiránková, Kateřina Šrajerová a Eliška Mottlová. Žákyně: Kateřina Acsová a Veronika Zvěřinová.