Skvělé loučení s rokem 2011 zažily kadetky a juniorky VSK Spartak Děčín, když opět zazářily ve druhém kole Českého poháru v Plzni.
Zde měly svěřenkyně Josefa Herclíka potvrdit své postavení v elitní skupině.

Trenér Herclík odjel již s klasickou osmičkou. Na nahrávce byly Veronika Jiránková a Kačka Šrajerová, smeč měly na starosti Terka Sigmundová, Bára Rumlová a Míša Sinerová, blokovaly Míša Matějková, Iva Zahálková a již ne libero (zkouška zda koleno může) Eliška Mottlová.

Hned v prvním utkání se do cesty Spartaku postavil extraligový Přerov. Svižný volejbal na úvod turnaje se líbil a překvapivě lepší síť měl Děčín, druhý set si pak zahrála všechna děvčata a soupeř se divil.
Spartak Děčín - VK Přerov 2:0 (25:23, 25:20)

Ve druhém utkání čekala na Děčín domácí Plzeň. Byl to asi nejlepší zápas turnaje, nejlepší byla Eliška Mottlová a první set měl náboj a byl bojem o každý míč. Závěrem prvního setu překvapily Děčanky zdravou agresivitou. Druhý set pak byl pod kontrolou a opět si zahrála všechna děvčata.
Spartak Děčín – Loko Plzeň 2:0 (29:27,25:20)

A v rychlém sledu další extraligový tým - Junior Brno. Brno poměrně lehce vedlo až 15:8, Děčín se postupně dostával z únavy a hlavně blokařky úřadovaly, druhý set již vládl Děčín jasně.
Spartak Děčín - Junior Brno 2:0 (25:20, 25:15)

Následně přišel na řadu nevyzpytatelný Červený Kostelec. Soupeř prostě nestačil na výbornou síť a vypadalo to perfektně. Hrát pouze v osmi na tak špičkovém turnaji způsobovalo obavy a ty se bohužel potvrdily.
Spartak Děčín – Červený Kostelec 2:0 (25:18,25:15)

V posledním utkání dne čekal na Děčín vedoucí tým extraligy kadetek - Modřanská Prostějov. Vedoucí tým extraligy kadetek začal suverénně a Děčanky bojovaly, nejlepší byla nejstarší Bára Rumlová a ostatní zdatně pomáhaly a první set byl Děčína. Pak odešly nahrávačky a to byl mlýn na výborné bloky Prostějova a bohužel srovnáno. Tiebreak byl katastrofický, kdy Spartak prohrával už 2:8, pak ohromná bojovnost děčínských volejbalistek, kdy snížily na 9:10. Pak ovšem přišlo smolně zkažené podání a zkušený soupeř dohrál na vítězství.
Spartak Děčín - Modřanská Prostějov 1:2 (25:23, 20:25, 13:15)

Druhý den tak na Spartak čekaly už jen dva zápasy a hned první se mu do cesty postavil Náchod, který hrál překvapivě dobře. První set bylo trápení se šťastným koncem. Druhý set byl prostě Náchod silnější, Děčín si vybral slabou chvilku v nejnevhodnější okamžik a přesně tady chyběla lavička hlavně na nahrávku. Prostě to, co stačí na suverénní vedení v lize, tady nestačilo.
Spartak Děčín - Rubena Náchod 1:2 (25:23, 20:25, 8:15)

V posledním klání vyzval Děčín tradičního rivala v ČP, celek HS Opava. Nehezké utkání Děčanky odmakaly, sice skoro nic nevycházelo, ale poslouchaly a trpělivost na soupeře platila a najednou tu byl výkon z předešlého dne a soupeř dostal rozdílem třídy.
Spartak Děčín - Happy Sport Opava 2:0 (25:18, 25:12)

Josef Herclík trenér Spartaku Děčín: „Celý turnaj byl pro mě velkým otazníkem a děvčata mile překvapila. Proti více trénujícím extraligovým družstvům ukázala výbornou techniku a přehled. Bohužel v osmi se takto vrcholný turnaj zvládá těžko. Pár děvčat nás nechalo na holičkách před soutěží i během soutěže. Holky, vraťte se a máme na extraligu. Nejlepší byla tentokrát Bára Rumlová, příjemným překvapením byla Eliška Mottlová, ale všichni vlastně zaslouží pochvalu. Neocenitelnou roli střídající hráčky plní výborně Míša Sinerová. Nahrávačkám chybí konkurence. Ale být třetí v republice je hodně příjemné. Všem našim fanouškům, rodičům a přátelům volejbalu přeji hlavně dost zdraví a ať se daří. Přání do nového roku je jednoduché. Nenašel by se alespoň malinký sponzor pro ryzí amatéry, kteří trápí profesionály?”