V domácím prostředí svěřenkyně Josefa Herclíka dvakrát udolaly celek SK Hlincovka České Budějovice 3:2. „Soupeř však dorazil s dvouhodinovým zpožděním,“ čertil se děčínský kouč Herclík. Celý první set byl Děčín napřed, na své straně měl razantní útok a vysoké bloky. Nakonec vyhrál 25:21. I ve druhém setu začal Děčín dobře, Hlincovka stav otočila. Nesmírná domácí bojovnost přináší vítězství ve druhém setu.  Hlincovka zabrala, prokázala svou kvalitu a rychle srovnala na 2:2. „Do zkrácené hry jsme ale vstoupili  skvěle, když se vedlo 6:1. To už holky nepustily, vyhrály pátý set 15:9 a celkově 3:2,“ pochvaloval si děčínský volejbalový trenér.

Druhý zápas byl velmi podobný tomu prvnímu. Domácí dívky do něj vstoupily výborně a po kvalitním výkonu vedly 2:0. „Ovšem pak nás soupeř opět začal přehrávat, a tak jako v prvním duelu vyrovnal na 2:2,“ přiznal Herclík. Ve zkrácené hře začala lépe Hlincovka, po prostřídání však Děčín srovnal. Ke konci odvrátil mečbol soupeře a vyhrál 16:14. I druhé utkání tak zvládl poměrem 3:2 a zajistil si třetí místo v baráži o extraligu.               

„Když hrajeme svoji hru, jsme lepší, bohužel systém soutěže přesvědčoval děvčata, že vyhrávat se dá i na půl plynu. Pak přijde nástavba a špičkové týmy a my neumíme být agresivní celý zápas a výpadky se při této úrovni nedají dohnat. Jsme třetí v baráži o extraligu, tedy nejvyšší soutěže v ČR, a to je při našich podmínkách více, než se čekalo,“ dodal závěrem Josef Herclík.

Spartak končí baráž v Praze proti Sokolu Žižkov.

VSK SPARTAK DĚČÍN – SK HLINCOVKA 3:2 (21, 22, – 23, – 18, 9) a 3:2 (20, 19, -17, -21, 14).
VSK Spartak: Sigmundová, Rumlová, Mottlová, Zahálková, Matějková, Jiránková, Šrajerová, Sinerová.