„Přijeli jsme v nejsilnější možné sestavě. K dispozici jsem měl devět hráček, včetně nahrávačky. Naštěstí Neratovice nejsou tak daleko, takže si holky mohly s sebou vzít i své děti," pravil s úsměvem trenér Spartaku Jiří Hykš.

Děčín začal první utkání báječně, brzy se dostal do vedení 2:0. Domácí sice třetí sadu vyhráli 25:16 a snížili na 1:2, ale to bylo z jejich strany vše. Ve čtvrtém setu Spartak vyhrál 25:19 a celkově tak v prvním duelu zvítězil 3:1. „Měli jsme kvalitně obsazeny všechny posty. Holky měly velmi dobrý servis, nutili jsme domácí, aby útočili ze strany,
z prostředku prakticky nešel ani jeden míč. Chvilkami jsme ale polevili, hodně jsme na podání riskovali, takže jsme domácím vždy nějaký ten bod darovali," hodnotil zápas děčínský kouč.

Ve druhém setu si Spartak nedělal potíže a hladce vyhrál 3:0. „Náš útok byl pestřejší, měli jsme i kvalitní příjem. To vše rozhodlo," spokojeně pravil Hykš.
Do konce II. ligy zbývají dva zápasy, Děčín má na osmý Mělník náskok šesti bodů. „Teď máme doma Braník. Pokud nastoupíme ve stejném složení, můžeme uspět," dodal Hykš.

TJ NERATOVICE – SPARTAK DĚČÍN 1:3 (-19, -17, 16, -19)
a 0:3 (-19, -18, -25)

Spartak: Hauznerová, Randýsková, E. Strzepková, L. Strzepková, Suchoňová, Zahálková, Procházková, Beranová, Rumlová.

Tabulka: 1. Střešovice B 71,
2. Chabařovice 66, 3. Chodov 65, 4. Liberec 61, 5. Plzeň 57, 6. Braník 56, 7. Děčín 44, 8. Mělník 38, 9. Neratovice 21, 10. K. Vary 1.