Z různých důvodů si musel děčínský tým program prvního hracího vměstnat do dalších dvou, což znamenalo to sehrát dokonce dva a dva zápasy po sobě bez přestávky. „Bohužel toho bylo na děvčata moc, hlavně po psychické stránce, navíc se krátila noc změnou času, a tak přišly tři nešťastné porážky,“ vysvětlil trenér děčínského týmu Josef Herclík.

Přičemž jediné vítězství v prvních tří zápasech by pro Spartak znamenalo vzhledem ke skóre nejhůře druhé místo v závěrečném kole a také nejhůře druhé místo celkově. „Škoda. Být čtvrté v republice je sice smutné, ale je to veliký úspěch. Navíc jsme opět dokázali, že patříme ke špičce republiky. Ročník 1995 je celkově výborný. Bohužel jsem vše „sledoval“ jen po telefonu ale musím děvčatům i asistentovi Vlastovi Šrajerovi poděkovat za statečný výkon,“ poznamenal trenér Herclík a dodal: „Jdeme dál, teď nás čeká semifinále mistrovství ČR starších žákyň, finále ČP kadetek a pak rehabilitace a nabírání nových sil do další sezony.

Děčínský Spartak hrál v ČP v sestavě: M. Dobrovolná, K. Musilová, K. Šrajerová, V. Jiránková, I. Zahálková, E. Mottlová, D. Berková, K. Sadílková.