Ve švédském Stockholmu nakonec taneční pár, který spolu jezdí druhým rokem, trénuje v Kanadě a v letošním roce přešel do kategorie seniorů, vybojoval 17. místo. „Našim cílem bylo se dostat do finále, kam postoupilo nejlepších dvacet párů. A to se nám nakonec podařilo. To bylo pro nás důležité a o to víc jsme s sedmnáctým místem spokojeni 
a samozřejmě budeme příští rok pokukovat mnohem výš," přiznal Michal Češka.

Se svým výkonem na evropském šampionátu byla česko-kanadská dvojice spokojená. „Předvedli jsme dva velice slušné programy, a přestože je to náš první rok v seniorské kategorii a nikdo s námi moc nepočítal, tak jsme se představili velmi dobře. Samozřejmě je to jen začátek a vždy je prostor pro zlepšení," přiznal děčínský rodák.

V polovině února se Češka s Mansour představili v Oberstdorfu na Bavarian Open. Nakonec z toho byly bronzové medaile. „Pro nás bylo důležité získat potřebné body v krátkém tanci, což se nám i přes bezchybný výkon nepovedlo. Což znamená, že jsme se nekvalifikovali na světový šampionát. My to bereme jako výhodu, protože máme více času na přípravu do nové sezony. Bronz bereme všemi deseti hlavně poté, co jsme byli po první části soutěže až na sedmé pozici," přiznal Češka.

A co čeká mladého krasobruslaře v nejbližší budoucnosti? „V následujících týdnech budeme pracovat na nových programech a také nabírat sílu do nové sezony, která stojí hodně fyzických, ale také psychických sil. Také doufám, že se najde čas navštívit rodinu v České republice," dodal Češka, který aktuálně žije v kanadském Torontu.