Děčín byl svědkem jedné z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec přes dvě stovky dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do šesti kategorií. „Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli zapůjčit kolo dětem, které ho nemají," připomněl Marek Peterka z Triade Děčín.

„Závod měl bezvadnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí, a děti závodily ze všech svých sil. Poté, co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každé z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů," pravil Peterka.

Po závodech byli vylosováni čtyři účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky. Jednalo se o druhou letošní akci pořádanou Triade Děčín a budou následovat další jako Mikulášovický triatlon, Olešský paroháč, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znova duatlon pro mládež. Triade Děčín je jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně.

PŘEHLED VÍTĚZŮ
Děti 2 – 5 let – V. Miškovský (kolo), J. Snopek (odrážedlo). Chlapci 6 let – P. Vospálek. Dívky 6 let – B. Plachá. Dívky do 8 let – T. Stehlíková. Chlapci do 8 let – M. Peterka. Dívky do 10 let – E. Zítková. Chlapci do 10 let – L. Bulva. Dívky do 12 let – K. Zíková. Chlapci do 12 let – A. Závěrka. Dívky do 14 let – M. Kavurová. Chlapci do 14 let – A. Mareš. Dívky do 15 let – D. Kredbová. Chlapci do 15 let – V. Bláha.