Tomáš Slavata přilákal minulý týden na Mariánskou louku rekordní počet dětí. V Děčíně se totiž konal závod v duatlonu pro mládež Slavata Triatlon Tour, který uspořádal Nadační fond Tomáše Slavaty a triatlonový oddíl Triade Děčín, a byl jedním 
z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec rekordních 250 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do 6 kategorií. „Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli zapůjčit kolo těm dětem, které ho nemají," prozradil Marek Peterka, předseda Triade Děčín.

Závod měl bezvadnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí, a děti závodily ze všech svých sil. Poté, co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každé z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů.

„Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře 
a mezi fajn lidmi," usmíval se Peterka.

Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat, a to především Tomáši Slavatovi, zakladateli celého seriálu, řediteli závodu Jaroslavovi Hauzírkovi, členům oddílu Triade  za velkou sportovní tak organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci.

„Děkujeme partnerům našeho klubu, a to Všeobecné zdravotní pojišťovně, společnosti ČEZ a rádiu North music za podporu, Jitce a Valdovi Jirušovým za věnování dvou horských kol," pravil Peterka.

Po závodech byli vylosováni čtyři účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky.

Jednalo se o první letošní akci pořádanou Triade Děčín.  A budou následovat další, jako Xterra Děčín a Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září opět duatlon pro mládež. Triade Děčín je jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně.

Zároveň Triade věnuje po všech akcích znovu finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvání to je již přes 130 000 Kč. „Děkujeme rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného," dodal předseda Triade Děčín.

DĚTSKÝ DUATLON - PŘEHLED VŠECH VÍTĚZŮ:

děti 2 – 5 roků: Maděcký Jakub (odrážedlo) a Houška Marek (kolo); chlapci 6 let: Strnad Miroslav; dívky do 8 let: Chýlková Johana; chlapci do 8 let: Kreutzer Lukáš; dívky do 10 let: Kikalová Veronika; chlapci do 10 let: Muller Jan; dívky do 12 let: Černohorská Anežka; chlapci do 12 let: Jiruš Vojtěch; dívky do 14 let: Horníková Kateřina; chlapci do 14 let: Košik Martin; dívky do 15 let: Miškovská Kateřina; chlapci do 15 let: Lošták Roman.