Důvod? Druhý domácí zápas proti Svitavám, které druholigové hráčky prohrály 0:3. Zůstávají tak druhé, třetí Chabařovice jim ale dýchají na záda s jednobodovým odstupem. „Sehráli jsme dva naprosto rozdílné zápasy. V prvním se nám proti houževnatému soupeři dařilo účinné podání. I když měla děvčata ze Svitav vynikající pole, tak na útoku nás příliš netrápila. Velmi pohledné utkání s řadou dlouhých výměn jsme nakonec zvládli vyhrát 3:1,“ pochvaloval si trenér Petr Dopita.

„Ve druhém zápase se nám v koncovce prvního setu zranila blokařka a přes veškerou snahu a několik setbolů pro nás, jsme ho prohráli 30:28. Ve druhém setu jsme opět v koncovce vedli 24:21, ale několik zbytečných, nevynucených chyb nás opět připravilo o vítězství a Svitavy slavily výhru 26:24. Poslední set nám očividně došly síly. Soupeř dominoval na podání a v útoku, nám se nedařila přihrávkaa i přes nezměrnou bojovnost našich hráček jsme prohráli 25:16 a celkově 0:3,“ zklamaně konstatoval Dopita.

Šest kol před koncem jsou tak hráčky Spartaku stále druhé. V dalším kole hrají na Žižkově, pak přijde domácí derniéra proti Turnovu a nakonec to bude opravdový bonbónek – dva zápasy na půdě prvního Kostelce. „Škoda toho zápasu. Při výhře a zaváhání Červeného Kostelce v Liberci jsme mohli opět obsadit první místo. Děvčata byla smutná, ale i přes naši nezměrnou snahu si hráčky Svitav vítězství zasloužily,“ dodal.

Děčín Rumburk – TJ Svitavy 3:1 (22, 18, -16, 21) a 0:3 (-28, -24, -16)

Spartak: Ácsová, Beranová, Bojčevová, Demuthová, Hýblová A., Hýblová M., Jindřichová, Plíhalová, Strzepková E., Strzepková L.