Vyhrál Rakušan Andreas Matt před Rusem Jegorem Korotkovem.

„Začátek sezóny je docela dobrý,“ hodnotil Kraus v telefonickém rozhovoru pro ČTK sobotní páté a nedělní osmé místo. Domů pojede na svátky po pádech v druhém závodu s naraženými hýžděmi a kolenem. „Nic vážného to není,“ ujistil.

Do nedělního závodu se Kraus málem nedostal. V kvalifikaci udělal chybu a mezi dvaatřicítku postupujících do vyřazovacích jízd postoupil až jako třicátý. „Před rovinkou jsem udělal chybu a byl jsem rád, že jsem prolezl,“ oddechl si.

V prvním kole špatně odstartoval a musel předjet dva soupeře, aby se dostal do čtvrtfinále. I o semifinále bojoval. „I když jsem špatně startoval, jezdil jsem bezvadně a postup byl dobrý,“ zhodnotil.

V semifinále se strkal s Norem Bastianem Jüllem a v polovině trati neudržel rovnováhu. „Chtěl jsem před něj vjet vnitřní lyží, ale zavřel mě a začal tlačit ven. Vzápětí mi přejel lyže a já v boulích spadl,“ řekl Kraus.

Bolavé tělo se podepsalo i na výkonu sedmatřicetiletého Krause v malém finále, které český skikrosař v sobotu vyhrál, ale tentokrát se neprosadil. Navíc znovu spadl. „Bolí mě zadek a koleno, ale to je normální a není to nic vážného,“ řekl.

Žádný další český skikrosař už v Itálii nebodoval. Soutěž žen vyhrála stejně jako o den dříve Kanaďanka Kelsey Serwaová, Nikol Kučerová závod nedokončila.