Po zlomenině stehenní kosti v minulé zimě Kraus plánoval, že ještě v této sezoně zkusí závodit. Nyní se ale rozhodl, že už se na start nepostaví.

„Věším přezkáče na hřebík," oznámil Kraus. „Někdo to čekal před deseti lety, někdo před pěti, někdo říkal předloni, že to už je vrchol, a přišlo to teď," usmál se.

Děčínský rodák Kraus je ikonou skikrosu. V roce 2002 vyhrál první závod seriálu SP, celkem nasbíral patnáct výher a malý křišťálový globus za skikros získal v letech 2005, 2006, 2008 a 2009. V roce 2006 dokonce ovládl hodnocení všech akrobatických lyžařů. V letech 2005 a 2007 se stal světovým šampionem.

Jen olympijský úspěch Krausovi chybí. Při premiéře skikrosu pod pěti kruhy ve Vancouveru 2010 skončil jedenáctý a loni v Soči o sedm míst horší.

Na svazích začínal jako sjezdař, je trojnásobným mistrem republiky ve slalomu a dvojnásobným v obřím slalomu. Čtyřikrát startoval na sjezdařském MS.

Od podzimu Kraus manažersky zastupuje olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou a pomáhat bude i skikrosařce Andree Zemanové.