Prominentní fanoušek Tomáš Kraus si bitvu Válečníků užíval, přestože musel skousnout prohru 74:82.

„Basket je krásná hra. Užívám si to, i když se zrovna nevyhrává," vykládá dvojnásobný světový šampion ve skikrosu, který se zotavuje po zlomenině stehenní kosti. „Za několik týdnů se ukáže, jestli to dobře srostlo a budu moct jet dál naplno. Na lyže se dostanu asi až na podzim. Ještě musím zjistit, jestli jsou v pořádku kolena," svěřuje se 41letá legenda a Nejúspěšnější sportovec Děčínska v anketě Deníku.

Slavný místní rodák v televizním rozhovoru prozradil, že zápasy Válečníků nestíhá pravidelně. „Zajdu jen občas. Basket je v Děčíně fenomén. Kluci jsou úžasní. Přeju jim, ať jsou na konci co nejvýše," vzkazuje Kraus, který basketbal hrával. „Ve škole jsem hrál basketbal i házenou. Rekreačně jsem dělal spoustu týmových sportů. Bavilo mě to, ale když jsem byl sám na kopci a dělal jsem individuální sport, tak mě to uchvátilo a už odmala jsem se tomu věnoval."

S basketbalisty má společné i to, že se podílí na charitě. Se snowboardistou Michalem Novotným pořádá víkendy pro děti z dětských domovů. „Dobře míněná pomoc lidem, kteří jsou v nouzi, je něco, co patří ke sportu a životu. Každý, kdo má to štěstí a může dělat sport na vrcholové úrovni, by se nad tím měl zamyslet."