Devětatřicetiletý dvojnásobný mistr světa Kraus suverénně postoupil z osmifinálové jízdy, ale v boji o semifinále po jednom ze skoků spadl na záda a skončil v záchranných sítích. V tu chvíli třetí Američan John Teller se mu stihl bez problémů vyhnout, ale Rus Sergej Možajev ho minul jen velmi těsně a skončil v sítích rovněž.

Kraus dlouho ležel nehybně na zemi a museli se o něj postarat lékaři. Český lyžař podstoupil hned několik vyšetření a podle poslední zprávy se doktoři rozhodli, že jej operovat zatím nebudou. Další vyšetření Kraus podstoupí v pondělí ráno a pak se lékaři rozhodnou o dalším postupu léčení, případně způsobu rehabilitace.

Závod byl po pádu čtyřnásobného vítěze Světového poháru zhruba na 15 minut přerušen. Mistry světa se potom stali Švýcarka Fanny Smithová a nečekaně Francouz Jean Frederic Chapuis před dalším francouzským překvapením Bastienem Midolem. Třetí místo obsadil právě Američan Teller, který se dostal na postupové místo ve čtvrtfinále právě po Krausově pádu.

Smithová potvrdila roli favoritky coby vedoucí žena Světového poháru, byť v semifinále měla plné ruce práce, aby vůbec ze čtvrtého místa po startu postoupila. Druhá byla nečekaně Kanaďanka Marielle Thompsonová, třetí místo obsadila Ophelie Davidová z Francie.

Šampionát skončil krachem pro některé favority. Vedoucí muž SP Alex Fiva skončil ve čtvrtfinále, loňský vítěz SP Slovinec Filip Flišar měl výpadek v semifinále a musel se spokojit s pátým místem.