Na závody i za nepříliš pěkného počasí dorazila také trojce závodníků z benešovského oddílu Kur Sport. Tým ve složení Lukáš Záběhlík, Ondřej Fiala (na snímku) a Jan Šavr měl na téměř ,,domácí“ trati možnost několikrát před závodem potrénovat.

V kategorii Hobby závodil Fiala se Záběhlíkem, kdežto už o něco zkušenější Šavr závodil s elitou. V semifinálové jízdě, které se zúčastní všechni dojel Záběhlík na pěkném 12. místě a Fiala dokonce na 4. místě v konkurenci více než 60 závodníků. Ve finálové jízdě si Záběhlík pohoršil na konečné 20. místo. Naopak Fiala, který v tréninku nepříjemně upadl jel finálovou jízdu na vedoucím čase, bohužel 200 metrů před cílem spadl v zatáčce což ho nejspíš stálo drahocené vteřiny a potažmo stupně vítězů. I přes pád dojel Ondřej na skvělém 4. místě což je vynikající výsledek.

Posledním jezdcem z Kur Sportu byl Honza Šavr, který v kategorii elite zajel v semifinále skvělé 6. místo, bohužel ve finálové jízdě udělal v horní části tratě několik chyb na zrádných kamenech a kořenech a i přes rychlou část spodní trati dojel na 10. místě.

Druhý závod ČP ve sjezdu čeká děčínské borce 13. června ve Špindlerově Mlýně.

Současně s ČP ve sjezdu na horských kolech se jel v Německu 5. a 6. závod ME v bikrose. Na startu se ukázal benešovský jezdec Kur sportu Milan Myšík. Za opravdu horkého počasí se mu příliš nedařilo. V sobotním závodě vypadl v kvalifikačních rozjížďkách a v neděli sice z rozjížděk postoupil ale stopku mu zastavilo už osmifinále.

,,Jsem zklamaný, protože jsem měl opravdu výborné starty, ale po trati jsem to pokaždé pokazil a propadal jsem se. Je pravda, že jsem neměl zrovna lehké sobotní rozjížďky a ani nedělní osmifinále ale na to se nechci vymlouvat, prostě mi to bohužel nesedlo,“ nehledal vytáčky Milan Myšík a dodal: „Snad to bude v dalším závodě v Holandsku lepší.“