„Chtěly jsme překvapit, ale nestalo se,“ stručně pravila stolní tenistka Eva Nováková. „Proti El Ňinu jsme moc šancí neměly. Dva zápasy jsme prohrály 2:3. Ale domácí mají mladé a rychlé hráčky,“ podotkla.

Na půdě třetího týmu Vlašimi sice děčínské hráčky vyhrály čtyřhru, pak už ale kralovaly domácí stolní tenistky. „V tomhle složení na týmy z první poloviny tabulky prostě nemáme. Navíc se nám často stává, že zápasy, které rozhodují pátý set, prostě nezvládáme,“ řekla zkušená hráčka, která po zvládnuté čtyřhře obstarala další dva body svého týmu.

Situace Děčína se tak nelepší. Naopak je ještě horší. Z předposledního místa ztrácí na osmé Bohnice čtyři body. A to už je ve stolním tenisu hodně. „Kdybychom skončily deváté, tak by nás čekala baráž z moravské skupiny. A ta má daleko větší kvalitu než ta naše. V dalším kole hostíme doma Nusle a Bohnice. Kdybychom oba zápasy vyhrály, byla by ještě šance. Rády bychom do budoucna první ligu udržely. Ale potřebovaly bychom nutně posílit, je nás prostě málo,“ dodala Eva Nováková.

SF SKK EL Niňo Praha – SKST Děčín 10:0
Body: Štricová 3,5, Allertová ml. 3,5, Sommerová 3 – Nováková 0, Kacálková 0, Schneiderová 0.

SKST Vlašim C – SKST Děčín 7:3
Body: Pytlíková 3, Stará 2, Bošinová 2 – Nováková 2,5, Kacálková 0,5, Schneiderová 0.