„Je to škoda, ale sportovně musíme uznat, že Kobylisy vyhrály sérii zaslouženě. Předčily nás hlavně v předbrankovém prostoru,“ přiznal brankář děčínských florbalistů Petr Miško.

Za stavu 0:2 Predátoři věděli, že musí doma vyhrát oba zápasy. V tom prvním se to podařilo, Děčín slavil výhru 8:7. „Kvalitní a hlavně důrazný florbal z obou stran. Pro nás to bylo zasloužené,“ konstatoval Miško.

V neděli se pak hrálo v Novém Boru podruhé, vše se lámalo ve třetí třetině za stavu 3:3. „Oběma celkům docházely síly, Kobylisy ale během minuty a půl daly dva góly. Zkoušeli jsme hru bez brankáře, ale brzy přišla šestá branka soupeře. Pak už bylo hotovo,“ vracel se Miško k porážce 3:6.

Cesta k záchraně Národní ligy ale stále existuje. Druhé kolo play-down sehraje Děčín proti Kadani. Stejným systémem – začíná dvakrát venku, hraje se na tři vítězné mače. „Je to jiný styl, Kadaň dává hodně branek, ale taky hodně dostává. Myslím si, že proti Kobylisům jsme nehráli špatně. Musíme v tom pokračovat,“ uzavřel vše Miško.

Vítěz série ještě bude muset sehrát baráž s divizním celkem. Poražený sestupuje o patro níž.

Plán 2. kola: 

I. zápas: Kadaň - Děčín (23. března - 19)

II. zápas: Kadaň - Děčín (24. března - 13)

III. zápas: Děčín - Kadaň (30. března)

Případný IV. zápas: Děčín - Kadaň (31. března)

Případný V. zápas: Kadaň - Děčín (6. dubna)