Tomáš Čermák bojoval v Náchodě, Simona Poláková a Vít Semirád v Mladé Boleslavi. „Zkušenosti z této úrovně měla pouze Simona, která měla před sebou těžký úkol a to obhájit nejvyšší pozice z minulé sezóny. Vítek překvapil pouhou kvalifikací do závodů. Plave teprve dva roky a už se mu podařilo nejen probojovat se mezi 36 nejlepších, ale také umístit se na devátém místě v disciplíně 200 metrů prsa. Simona se prala s lehkou nervozitou, kdy dopolední tratě nezvládla. Ovšem odpolední soustředěnost a odhodlání přinesly toužené stříbro na 100 metrů prsa," řekl Jan Mareš, který společně s Petrem Roučkem úspěšně trénuje děčínské plavce. 

close Tomáš Čermák vybojoval šest zlatých medailí! info Zdroj: archiv klubu zoom_in Tomáš Čermák vybojoval šest zlatých medailí! V Náchodě se dělo něco neuvěřitelného. Tomáš Čermák byl také poprvé na „republice“ a i přes velkou nervozitu a spoustu chyb během prvního startu, kde po 50 metrů ztrácel 1,5 metru na prvního, nakonec vybojoval první zlato. Nikdo nečekal, že jeho spanilá jízda bude pokračovat během všech jeho šesti startů zaslouženými šesti zlatými na 100 m znak, 50 m volný způsob, 100 m polohový závod, 100 m prsa, 50 m znak a 200 m polohový závod.

„Tom ukázal perfektní připravenost jak fyzickou, tak mentální. Krom nervózního prvního startu se držel naprosto přesně taktiky na největší soupeře a tím je odpáral," chválil trenér Petr Rouček.

„Je perfektní, že máme takové úspěchy, které překonávají i tak velké oddíly, jako je třeba sousední Ústí nad Labem“ dodává Pavel Rouček.

Další akcí je letní mistrovství ČR 12ti a 13tiletého žactva. „I tady máme velké šance na další plavecké skalpy," dodal Mareš.