„Soupeřka byla prostě zkušenější než já. Vyzkoušela jsem si, co znamená vrcholový box mezi profesionály. Box jednoduše není jen o zvedání ruky nad hlavou. Jsou tam jiné věci, kterými si každý bojovník musí projít,“ řekla Deníku po nevydařeném zápase.

Co se nepovedlo? Sedláčková to věděla, ačkoliv nebyla konkrétní. „Samozřejmě jsem mohla udělat něco jinak. Byla tam jedna věc, z celého zápasu asi nejdůležitější. A ta věc mi nevycházela celý zápas. Nedostala jsem se přes to, ačkoliv jsem se o to každé kolo snažila.“

Celých deset kol nebyli diváci v hale Sedláčkové nakloněni. To „Mlátičku z Děčína“ nemile překvapilo. „Jak se mi boxovalo? Překvapeně! Vše pořádala moje vlastní stáj a můj manažer. Přesto byli diváci celou dobu nakloněni soupeřce, protože to je Němka, která boxuje v Německu. Pro mě to prostě bylo překvapení, ale takový je život. Život nejde naplánovat,“ brala vše s úsměvem Sedláčková, která byla až do půl třetí ráno na dopingové kontrole.

Zažít v ringu porážku je pro rodačku z Děčína poměrně neznámý pocit. „Samozřejmě mě to mrzelo. Byl to po roční pauze hodně těžký zápas. Nevybírám si soupeřky, vezmu prostě tu, která se mnou chce boxovat. Soupeřka byla těžká, na takový zápase jsem si asi mohla ještě chvíli počkat. Nebyla jsem dostatečně připravená po psychické stránce, jak bych si přála,“ přiznala otevřeně. „Ale nevnímám to jako porážku. Beru to sportovně, až pozitivně. Docela se tomu i sama divím. Teď je mi to líto, ale jednou z toho budu čerpat. Je to pro mě strašně vzácná zkušenost. Cítím, že jestli chci být mezi nejlepšími, tak jsem si to prostě musela vyzkoušet. Ukázala jsem, co je ve mně. Ten, kdo zažil takové zápasy, moc dobře ví, jak to myslím,“ zdůraznila.