Sjezdaři přeložili několik závodů Světového poháru z Francie do Švédska, skokani a sdruženáři profitovali z toho, že měli závody rovněž na severu, nejvíc ale odnesli prozatímní zimu bez sněhu snowboardcrossaři a skikrosaři. Postavit trať totiž vyžaduje velké množství sněhu.

Snowboardcrossaři tak přišli o první závod v rakouském Montafonu, který byl nejprve přeložen o dva týdny, ale konat se nebude ani v novém termínu 17. až 19. prosince. „Těšila jsem se tam, chtěla jsem si to vyzkoušet," řekla ČTK Samková, která loni v rakouském středisku vyhrála.

Kraus vynechal úvodní závod v kanadské Nakisce jak kvůli vzdálenosti, tak kvůli financím, ale mohl litovat. Kvůli nedostatku sněhu musely být zrušeny dva závody v italském Innichenu, které se měly konat o víkendu. Přeloženy byly i závody ve Val Thorens na leden, zatím ale není jisté, že se budou konat. „Není to ideální," podotkl Kraus.

Oba se přesto shodují, že zase tak velký problém by to být neměl. „Aspoň je víc času na trénink," poznamenala Samková. Sama se chystá do MS jezdit alespoň na Evropských pohárech. „Tedy pokud nějaké budou… Já jen potřebuju jezdit a je jedno, v jaké trati," uvedla. I proto se, pokud počasí dovolí, chystá trénovat v lednu na MS hlavně v domácím podmínkách.

Ze soustředění v zahraničí se vrátila v neděli a do Vánoc už bude doma. Čeká ji také vyhlášení Sportovce roku, kde je jednou z favoritek. „I kvůli tomu už nikam nepojedu, ale to nevadí, jezdí se mi dobře a mám dobrý pocit," řekla. „Jediná nevýhoda, že nebudu jezdit ve více lidech, ale to můžu dohnat s klukama. Už jsem to zažila, nebudu si to připouštět," doplnila.

Krause nezvyklá situace trápí hlavně z organizačního hlediska i kvůli rodině a dvěma dětem. „Protože člověk má doma něco naplánovaného, celé to předělá a pak je to stejně všechno jinak," prohlásil. „Ještě jedu na čtyři dny do Itálie, mezi svátky zase na sníh, celé se to přesune do ledna. Takže to bude dost fofr," uvedl Kraus, kterého závod na MS čeká 24. ledna.
„Ale není to tak, že by mi to nějak ublížilo nebo naopak pomohlo. Cítím se dobře, tak snad

se budu dobře cítit i na mistrovství světa. Nejsem z toho ani otrávenej. Tak to prostě je, neudělám nic. Nemám z toho žádný trauma," ujistil.Poprvé až na MS v Kreischbergu bude velmi pravděpodobně závodit také snowboardistka Šárka Pančochová. V jejím případě to je ale součást plánu, neboť letos na jaře podstoupila operaci kolenního vazu.