Novými extraligovými mistry se stali a svůj premiérový titul získali zaslouženě hráči FC Veteráns Želenice. O jejich úspěchu bylo rozhodnuto ještě před vstupem Želenických na rumburskou palubovku, jelikož jejich jediní pronásledovatelé z Jílového ztratili 
i teoretickou šanci na celkové vítězství remízou s SKP Cizina. Nutno podotknout, že Veteráni ještě v minulé sezóně brázdili vody 1. Autocentrum Jílové ligy a jako extraligový nováček nechali za sebou všechny své soupeře.

Ale vraťme se k průběhu tohoto kola. Skvělý výkon podali mladíci z FC Nica Rumburk, kteří oba své soupeře 
s přehledem porazili a v poklidu si udrželi bronzovou pozici. Rumburští jsou v extralize druhou sezónu a po loňském pátém místě berou letos medaile a určitě budou s tímto ročníkem velmi spokojeni.

Autocentrum Jílové „A" chtělo ještě Želenicím zkomplikovat cestu za titulem, ale po jedné výhře přišla „plichta" s SKP Cizinou Děčín a bylo po nadějích. Nicméně loni třetí Jílováci si letos o stupínek polepšili a i oni nakonec budou spokojeni. Cizina odjíždí 
z Rumburku se stejnou bilancí jako Autocentrum a čtyři získané body jim velmi pomohly v napínavém boji o záchranu. Konečné sedmé místo znamená pro „SKPéčko" polepšení o dvě místa oproti minulému ročníku.

SC Stap Vilémov měl na programu pouze jediný duel,
a to s JK Trans Varnsdorf „B". Tři body z tohoto zápasu Stapu přispěly k posunu na konečnou bramborovou pozici,
a po loňském osmém místě je to pro Vilémovské výrazný úspěch. Rezerva JK Trans Varnsdorf udržela šestou pozici a nasbírané extraligové zkušenosti v této sezóně se určitě mladíkům, které Jékáčka v této soutěži vyzkoušela, v budoucnu budou hodit pro zápasy třeba i v celostátní lize.

V pohodě a bez zbytečných nervů si své dva poslední zápasy zahráli novopečení krajští vítězové FC Veteráns Želenice se střídavým úspěchem – jednou výhrou a jednou porážkou.

Zato boj o záchranu byl napínavý až do samého závěru. Hned čtyři mužstva si to rozdala mezi sebou o toho pomyslného „Černého Petra". Tři mužstva jednou zvítězila 
a jednou se před svým soupeřem musela sklonit – DeCe Computers Děčín, FC Arsenal Děčín a Bumiko Děčín. Dá se říct, že ta výhra měla pro zmíněnou trojici cenu zlata a na poslední příčce zanechala Tenis Proboštov, kterému se 
v Rumburku bodovat nepodařilo. Po loňském čtvrtém místě je tato sezóna pro „Tenisty" obrovským neúspěchem.

Dalším týmem, který jede 
z rumburské haly s prázdnou, je Turbo Děčín „A". Jejich konečná pátá pozice je oproti loňskému stříbru rovněž neúspěchem.

Mužem kola byl zvolen Michal Doubek z Bumika Děčín 
a hned pětkrát se v tomto kole trefil Michal Just z Autocentra Jílové „A", což bylo ze všech střelců nejvíckrát.

Všechna utkání spolehlivě řídili M. Čech st., Z. Mráz 
a M. Šafra.

Slavnostní zakončení sezóny společně s vyhlášením 
výsledků se uskuteční dne 
28. března od 17:00 v restauraci Na Kocandě v Děčíně.

Výsledky: Jílové – Turbo 8:0, Jílové – Cizina 0:0, Vilémov – Varnsdorf B 4:1, Cizina – Turbo 2:1, Arsenal – Proboštov 6:2, Bumiko – Želenice 2:5, Proboštov – Rumburk 0:6, Bumiko – DeCe Computers 3:2, Arsenal – Rumburk 1:5, Želenice – DeCe Computers 1:3.

Konečná tabulka: 1. Želenice 48, 2. Jílové 44, 3. Rumburk 40, 4. Vilémov 31, 5. Turbo 29, 
6. Varnsdorf B 24, 7. Cizina 23, 8. DeCe Computers 22, 9. Arsenal 21, 10. Bumiko 19, 
11. Proboštov 17.