Byla to vůbec první letošní akce, kterou uspořádal triatlonový oddíl Triade Děčín. Jedná se o celoroční sérii závodů pro dospělé, mládež ale i děti z dětských domovů. „Na organizaci se podílí i Tomáš Slavata, který dětské domovy dlouhodobě podporuje a ukazuje dětem cestu životem pomocí sportu," doplnil Marek Peterka z Triade Děčín.

Problémy s účastí akce na Mariánské louce tedy rozhodně nebyly. Do všech závodů (5 km, rodinný běh, hlavní závod v půlmaratonu a dětské běhy) odstartovalo nakonec rekordních více jak 300 běžců včetně závodníků ze Slovenska a Dánska. „Tím se stal Run Fest nejen mezinárodním, ale i největším podnikem svého druhu v Děčíně," podotkl Peterka.

Vítězem hlavního závodu půlmaratonu se stal děčínský rodák Jaroslav Chramosta za 1:19:48, následovaný Vítem Veselým a Janem Handlířem. V ženách si odnesla prvenství Zuzana Rusínová za 1:30:05, druhá Veronika Vagnerová a třetí Dana Jiřičná. „Ale to nebyl hlavní důvod, vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi," zdůraznil člen Triade Děčín.

Samotnou atmosféru si pochvalovali i někteří účastníci. „Díky moc, skvělá akce," prohodil stručně kapitán BK Děčín Jakub Houška. „Velká a úplně největší pochvala všem organizátorům a dobrovolníkům. Tak skvěle organizačně zajištěný závod jsem ještě nezažila," říkala spokojená Hana Kracmanová.

Run Fest měl mimořádnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí, ale hlavně mimořádná úroveň všech účastníků, a to nejen sportovní, ale především ta lidská. „Součástí vyhlašování výsledků byla nejen aukce předmětů ze světových Ironmanů, ale i dres s podpisem Tomáše Krause, děčínského olympionika a mistra světa, nebo dres vítězů slavného etapového závodu horských kol Cape Epic v Jižní Africe, ale také tombola o horské kolo KTM a další hodnotné ceny. Veškerý výtěžek poté putoval na konto pro handicapované děti. I s přispěním sponzorů se vybralo přes dvacet tisíc," pyšně říkal Peterka.

Zároveň Triade věnuje po všech akcích znovu finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvání to bude téměř dvě stě tisíc!
„Tomáš Slavata věnoval horské kolo dětskému domovu Jiříkov, který se účastnil dětských běhů. Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat, jak za velkou sportovní, tak organizační úroveň. Chtěli bychom poděkovat za mnoho pochvalných e-mailů a poděkovaní patří všem partnerům akce," dodal Marek Peterka.

Triade Děčín má dál na programu dětský duatlon, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znovu duatlon pro mládež. Děčínský triatlonový oddíl je jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně. „Všichni v klubu doufáme, že přesvědčíme představitele města Děčín o důležitosti podpory těchto nekomerčních aktivit, zařazení v příštím roce do programu městských slavností a hlavně o tom, že sportovní návštěvníci našeho krásného města tady zůstávají s rodinou celý prodloužený víkend a pomáhají k jeho oživení a prosperitě," dodal odhodlaně Marek Peterka.