Na Pastvinách byl nejúspěšnějším děčínským zástupcem opět Richard Válek, který oba své starty v singlech na 200 i 500m přetavil ve zlaté medaile. Mezi jedenáctiletými si pak sáhli na medaile i Josef Málek a Tomáš Bílý, když se oba podělili o bronzy, jeden na 200m a druhý na pětistovce.

Těsně za medailovými pozicemi na 4.pozici skončil deblkajak Tomáš Valenta – Richard Válek i T. Valenta na singlu na dvoustovce.

Tomáš Pomikálek, kapitán BK ARMEX Děčín, během letošního play-off. Válečníky čeká proti Ostravě bitva o bronzové medaile.
Pomikálek o bronzové bitvě, zklamání z vyřazení nebo „aféře plivanec“

V Račicích se dospělí utkali o místenky na ME a také MS a ME do 23 let, ostatní kategorie získávaly body do pořadí ČP a žebříčků pro výběr do Sportivních center mládeže. Tvrdá konkurence slovenských závodníků často znamenala, že již pouhý postup do finále byl v národním pořadí prakticky bojem o medaili.

Nejlepším výsledkem se prezentovali Jakub Nyari a Jakub Kremla v žákovském deblu, když dojeli na 6.místě, které znamenalo 4.příčku mezi českými posádkami. V nabitých singlových závodech se do finále prosadili Jakub Nyari, Karolína Kofroňová a Jakub Musil. Tam sice už na své soupeře nestačili a všichni tři shodně skončili na 9.místě, ale v národní konkurenci to vyneslo parádní 4. a 5. místa.

Varnsdorf (žlutá) doma porazil 1:0 Příbram a slaví druholigovou záchranu.
Obrovská úleva! Varnsdorf porazil Příbram a slaví vytouženou záchranu

Při nedělních závodech v novém formátu na kilometr s hromadným startem se pak znovu dokázali pohybovat na hraně elitní desítky celkového pořadí a bezpečně v TOP 10 mezi českými zástupci. Další pěkné výsledky ve druhé desítce přidali František Málek, Jakub Kremla, Nykyta Poddubnyi, Michal Florián, Adam Musil a Vendula Pavlišová.

Ze závodů dospělých si reprezentační dres pro letošní vrcholné soutěže vyjela jak děvčata Kateřina Zárubová s Adélou Házovou, tak i po výrazném výkonnostním vzestupu Vladimír Cerman. Všichni tři by se měli během června a července představit v Szegedu při ME, v Bratislavě při ME 23 a také v bulharském Plovdivu při MS 23, kde především děvčata chtějí ve své poslední sezoně v této věkové kategorii navázat na loňský bronz z Auronza.