Celá akce byla situována přímo v centru lázeňského města Vichy. Závod odstartoval plaváním ve vodách rozlehlé řeky L'Allier. Druhá, cyklistická část probíhala na jednom, respektive dvou okruzích ve velmi větrném počasí a závěrečný běh se konal v centru města a lázeňské kolonády. Panovalo opravdu tropické a slunečné počasí.

V sobotu byla na programu distance polovičního Ironmana tedy 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečných 21 km běhu. Duo závodníků Daniela Pešková a hostující člen Daniel Galandr, který měl premiéru jak na dané distanci, tak v triatlonu celkově, se zhostili svého úkolu s velkým úspěchem a dokončili v časech 6:22 respektive 4:59 což byl v daných podmínkách velmi dobrý výkon.

TRIATLON - ilustrační foto.V neděli byla na programu distance celého Ironmana, tedy 3,8 km plavání, 180 km na kole a závěrečných 42 km běhu. Na startu se objevilo trio děčínských borců. Jitka Jirušová, která měla premiéru na celém Ironmanu a byla v očekávaní, zda daný závod v tak složitých podmínkách zvládne absolvovat, a veteráni Vladimír Pešek a Marek Peterka se také postarali o kvalitní reprezentaci a dobré jméno Triade Děčín.

Jitka Jirušová dokončila svůj první nejdelší triatlon ve vynikajícím čase 13:38 a stala se tak oficiální držitelkou titulu Ironman a hlavně krásným příkladem pro své dětské svěřence, které trénuje ve Fajn Studiu v Maroldovce. „Tímto doufáme, že přivede další příznivce k tomuto těžkému, ale krásnému sportu a gratulujeme k tak famóznímu prvnímu Ironmanu, speciálně v tak těžkých podmínkách," pravil Marek Peterka.

Vladimír Pešek měl bohužel zdravotní komplikace v samém závěru cyklistiky a radši po 10kilometrovém běhu odstoupil ze závodu, což bylo vzhledem k vedru, které se stále stupňovalo, velmi rozumné rozhodnutí. Nevedlo se bohužel Marku Peterkovi, který nesplnil očekávaní a dokončil v čase 11:08.