První den nové sezony mistrovství Evropy tahačů na sluncem zalitém adriatickém pobřeží dopadl pro Buggyru pořádným pechem. Navíc se příliš nedařilo Adamu Lackovi, který si v Misanu odbyl premiéru u Buggyry.

Dramatický druhý závod úvodního podniku v Itálii měl dohru u kulatého stolu, kde se zrodila dodatečná třicetisekundová penalizace za poražení „kuželek" pro Vršeckého, čímž komisaři odsunuli bývalého šampiona z třetího až na deváté místo. To byla pro Buggyru na závěr žhavého dne na rozpáleném okruhu studená sprcha.

Nejlepším sobotním umístěním roudnické stáje tak zůstalo čtvrté místo Vršeckého z úvodní jízdy. Ze dvou pohárů se Severočeši mohli radovat alespoň v týmové soutěži, ve kterém vybojovali zásluhou Vršeckého s Lackem.

Pavel MikešVršecký v hendikepu bojoval jako lev, třetí místo mu však spadlo do klína zčista jasna, když se v posledním kole Hanh s Bösigerem dostali po vzájemném kontaktu mimo trať a Vršecký tak měl cestu na stupně vítězů vymetenou.

„Je to paráda," usmíval se po projetí cílem Vršecký. Smích ho však záhy přešel. Buggyra sice podala proti penalizaci protest a inkriminovaný moment se řešil ještě dvě hodiny po dojetí, ale neuspěla. „Jsem si vědom jednoho kužele, který jsem sestřelil, ale o tom druhém vůbec nevím. Bohužel ani komisaři mi nebyli
schopni ukázat průkazný materiál o vině," hlesl zklamaně Vršecký.

„Ukázali jsme komisařům záznam z kamery v kabině Davida a ani při jednom průjezdu cílovou rovinkou nebyla vidět cedule s varováním…," podotkl manažer týmu Jan Kalivoda.

Na Vršeckého suspendaci vydělal jeho týmový parťák Lacko, který se posunul na páté místo. O jednu příčku si tak polepšil oproti první jízdě. I nováček u Buggyry byl po sobotě zklamaný, neboť auto mu nejelo podle představ.

„Nejede to, jak bych si představoval. Víc se bohužel nedalo udělat," hlesl Lacko. Smutek zaháněl v paddocku společně s manželkou Kateřinou a ročním synkem Nicolasem. „Auto na rovinkách nejede, musíme vyměnit turbo." Nakonec se mechanici pustili v noci do výměny celého motoru.

Mimochodem - na bodovanou osmou pozici před Vršeckého se po dalších penalizacích Hahna a Albaceteho dostal i František Vojtíšek z Jablonce.

V Misanu, kde panuje třicetistupňové horko, které roudnickým „Big boyům" nesvědčí, se pojedou další dva závody v neděli. V sobotu se radovali z vítězství úřadující šampion Hahn z Německa a Maďar Kiss.