Sluncem rozpálené Račice přivítaly kanoistické oddíly z celé republiky na třídenní klání v rámci dalšího dílu Českého poháru.
Pro juniory a dospělé v elitě i „23" byl tento pohár poslední šancí jak promluvit do nominace pro MS a ME na olympijských distancích.

„Bohužel našim zástupcům v těchto kategoriích Lence Hrochové a Vojtovi Kučerovi jejich výkony k nominaci na vrcholné soutěže nestačily. Vojta se může pokusit alespoň o domácí satisfakci při letním republikovém šampionátu, Lenka se bude již plně soustředit na dlouhé tratě a ráda by obhájila svá loňská medailová umístění z maratonského světového poháru, mistrovství Evropy a světa," říkal vedoucí TJ Kajak Děčín Tomáš Charvát.

V nominačních závodech juniorů Děčín zastoupení neměl, zato mezi dorosteneckými a žákovskými kategoriemi dosáhli děčínští reprezentanti na medaili téměř v každém závodě. „Tentokrát v pomyslném mužsko-ženském hecování měli navrch kluci," usmíval se Charvát.

Jakub Kučera famózně ovládl všechny závody, ve kterých se postavil na start. Jasná vítězství na všech třech singlových tratích, kde nechal za sebou kolem sedmdesáti soupeřů, plus další zlato s Radimem Novotným na deblu a s bratry Macky na čtyřkajaku, ho pasovalo na krále celého víkendu.

I Radim Novotný se protlačil dvakrát do finále na osmé místo, Míla Macek si na singlu zajel alespoň finále B o 9. až 18. místo. Mezi dorostenci se v deblu a ve čtyráku podíval na stupně vítězů i snad již uzdravený Hynek Háza, který by se měl po nepříjemné nemoci do letního mistrovství určitě ještě posunout na lepší příčky i v singlu. Bronzovým úspěchem v poslední jízdě zakončil celý závodní program Martin Drahoš a stejný kov si vyjel mezi benjamínky Adam Rychtecký. Poprvé se mezi nejlepší dorostence prosadil Jakub Krejčí svým třetím místem v B finále a další hodnotné výsledky přidali také A. Tonder a M. Scowen.

Děvčata tentokrát dosáhla pouze na jedno zlato zásluhou Ivy Boháčové na dorosteneckém deblu, ale dalších sedm stříbrných a tři bronzové, pod kterými jsou kromě Ivy podepsané i žačky Katka Zárubová, Adéla Házová a Kristýna Havlová, jsou také parádními úspěchy. Stejně jako Jakub Kučera, i děvčata dosáhla na medaili ve všech vypsaných disciplinách! Pěkná umístění v první šestce si vyjela rovněž K. Šulitková a L. Hrochová.