Hráčky Spartaku naposledy vyhrály oba duely na hřišti předposledního Žižkova B (3:0, 3:1) a zůstávají druhé. Mají jistotu, že sezónu zakončí nejhůř třetí.

„Zápasy se Žižkovem nebyly až tak jednoduché, jak to výsledkově vypadá. V úvodním zápase jsme se chvíli přetahovali v prvním setu o výsledek, nakonec jsme koncovku zvládli. Další sety jsme soupeře přehrávali podáním a důraznou hrou na síti a nakonec z toho bylo poměrně jasné vítězství,“ řekl kouč Petr Dopita.

„Ve druhém utkání začaly hrát svou roli emoce. Soupeř, který je ohrožen sestupem, praktikoval taktiku dohadování se s rozhodčími a provokacemi našich hráček. Ale také zlepšenou hrou ve všech herních činnostech. Po našem vyhraném prvním setu jsme na chvíli podlehli této taktice a prohráli set druhý. Potom se však naše děvčata zdravě nabudila a nedala soupeřkám žádnou šanci na úspěch,“ dodal spokojený volejbalový trenér.

Sokol Žižkov B – Děčín Rumburk 0:3 (-23, -13, -17) a 1:3 (-12, 21, -13, -16)

Sestava: Ácsová, Beranová, Bojčevová, Demuthová, Hýblová A., Hýblová M., Jindřichová, Plíhalová, Strzepkové E., Strzepková L.

II. liga žen, skupina B: 1. Červený Kostelec 73, 2. Spartak Děčín Rumburk 71, 3. Chabařovice 69, 4. Jablonec nad Nisou 51, 5. Liberec 49, 6. Česká Třebová 46, 7. Turnov 44, 8. Svitavy 43, 9. Žižkov B 31, 10. Mladá Boleslav 3.