Schmoranzová slavila zlato v kategorii 69 kg. Česká výprava přivezla další dva cenné kovy. Dominika Čiklová (60 kg) vybojovala bronz, Lenka Bernardová (57 kg) zase získala stříbro.

„Šlo o přípravný turnaj na olympijskou kvalifikaci. Jsem ráda, že jsem vyhrála. Bylo to pro mě super rozboxování. Přesně takové turnaje potřebuji,“ zdůraznila.

V prvním zápase si několikanásobná česká mistryně poradila se soupeřkou ze Slovenska. „Ve finále jsem měla Arabku. Nebyla špatná, ale v jejím prvním zápase boxovala s Ruskou. A rozhodčí tu holku z Ruska nechali jasně prohrát. Bála jsem se strhávání bodů a nebo otočení zápasu. Ale naštěstí se to nestalo,“ pokývala hlavou.

Schmoranzovou teď čeká důležitá kvalifikace na Letní olympijské hry do Tokia. Ta je ne programu 14. března. „Co je potřeba vyladit? Vždy se něco najde. Základ je, abych se pořádně rozboxovala a nabrala zdravé sebevědomí. To je prostě důležité,“ přiznala.

O svém aktuálním zdraví moc hovořit nechtěla. Není to totiž stoprocentní. „Bohužel jsem na tom teď zdravotně trochu hůř. Ale nechci se o tom moc bavit. Vše teď prostě musí trochu stranou,“ zdůraznila.

Příprava na kvalifikaci tak bude v těchto dnech vrcholit. „Příprava probíhala na různých místech. Teď už se doladí pouze forma doma v Češku. Cíl na kvalifikaci je jasný. Je potřeba skončit do pátého místa,“ dodala Martina Schmoranzová.