V prvním mistrovském duelu nového ročníku boxerské extraligy domácího celku s SKP Ústí n. L. byl totiž k vidění velice kvalitní box, a to ve všech váhách.

„Byl to super box, což ocenili i diváci dlouhotrvajícím potleskem. Nám se podařilo před sezonou posílit o čtyři juniorské a dva seniorské mistry republiky, kteří byli ústeckým borcům velice vyrovnanými soupeři,“ poznamenal organizační pracovník děčínské Dopravy Jirásek.

Skóre zápasu se v lehkých váhách vyvíjelo velmi vyrovnaně. Nejprve ústecký Vietnamec Voong porazil k nevoli diváků verdiktem rozhodčích Bartoše. Vzápětí však vyrovnal Stehlík, jenž především svými tvrdými údery na spodek zdolal Kovalenka.

V další váze nastoupil na děčínské straně Chval, který se vrátil den před zápasem z turnaje v Číně a únava na něm byla více jak patrná. V nejhezčím a nejtechničtějším utkání celého odpoledne pak zdolal domácí Gaži ústeckého Hojanisana a bylo opět vyrovnáno.

Jenže poté nasadilo Ústí k trháku, když další dvě váhy vyhrálo a rázem to bylo 4:8. Zasloužili se o to v současné době asi nejlepší boxer ČR Chládek, který porazil Plzáka a Bezvoda, jenž zdolal na body Klikara.

Děčínský Stárek pak sice výhrou RSC v prvním kole nad Giesmanem snížil, ale pětinásobný mistr ČR Viktora v následné váze zvítězil na body nad Černíkem a bylo rozhodnuto.

V supertěžké váze pak už jen Průša korigoval na konečných 8:10, když těžkým KO ve druhém kole poslal na podlahu ringu Kroupu.

Doprava Děčín – SKP Ústí n. L.

8:10

54 kg: Bartoš – Voong ⋌0:2 

56 kg: Stehlík – Kovalenko⋌2:2 

60 kg: Chval – Huliev⋌2:4 

64 kg: Gaži – Hojanisan ⋌4:4 

69 kg: Plzák – Chládek⋌4:6 

75 kg: Klikar – Bezvoda ⋌4:8 

81 kg: Stárek – Giesman⋌6:8 

91 kg: Černík – Viktora⋌6:10

+91 kg: Průša – Kroupa ⋌8:10