Na ten se sjelo 32 účastníků převážně z Ústeckého kraje. Sportovci byli opět rozděleni do 3 kategorií – ženy, muži vozíčkáři a muži chodící.

Kategorii žen vyhrála čerstvá mistryně republiky v kuželkách těžce tělesně postižených Petra Kostková z Děčína výkonem 269 kuželek. Potvrdila tak svoji standartně vysokou výkonnost – při všech svých letošních startech zaznamenala na 60 hodů do plných průměr kolem 4,5 kuželky na hod. Na druhém místě skončila děčínská Míla Žaludová výkonem 231 kuželek, třetí Ivana Michálková, rovněž z Děčína, naházela 193 kuželek.

U mužů vozíčkářů si vítěz Pavel Musil vytvořil osobní rekord výkonem 429 kuželek, favorit Jirka Bobek z Kladna byl letos podruhé poražen, neboť jeho součet 414 kuželek na 100 hodů do plných stačil pouze na druhé místo. Třetí skončil Miroslav Špicl z Mostu, který nahrál 397 kuželek a porazil i vítěze předchozího turnaje J. Švacha .

V kategorii muži chodící se velké překvapení nekonalo, zvítězil mistr republiky, děčínský kuželkář Petr Kumstát výkonem 578 kuželek. Druhý Jiří Žalud ovšem díky výkonu 433 kuželek dosáhl svého historicky nejlepšího umístění a spolu se svojí maminkou Mílou se stali nejúspěšnější rodinou dvojicí turnaje. Třetí Jiří Ducháč ze Šluknova pokořil hranici kvality jen těsně a zaznamenal 405 shozených kuželek.

Všichni sportovci i se svými doprovody si užili příjemný víkend a kromě samotného sportování také procházku předvánočními Doksy. Po vyhlášení výsledků, při kterém dostal každý účastník věcnou cenu a medailisté také diplom z dílny našeho člena Pavla Musila, následoval společenský večer. Málokterý člověk s postižením sportuje pravidelně a naši členové oceňují především možnost setkávání s přáteli s podobným osudem. Aktivity AVAZu dlouhodobě podporuje Krajský Úřad Ústí nad Labem a Magistrát města Děčína, bez kterých by se akce lidi s jiným postižením pořádat nemohly. Na turnajích se také podílí skupina ČEZ.