Po Blansku, Opavě, Rýmařově a Bruntále, ho nyní pořádala další krásná a padavá kuželna – TJ Horní Benešov. A oba zástupci děčínského regionu – Petra Kostková a Petr Kumstát odjížděli s různou motivací. Kostková potvrdit ve své první sezóně, že patří do tria závodnic, které chtějí výrazně uspět v Českém poháru. Kumstát pak chtěl dosáhnout dalšího vynikajícího úspěchu a s předstihem získat letošní prvenství v Českém poháru, když zatím všechny odehrané turnaje vyhrál.

Představy však vyšly pouze na padesát procent a zvláště u Petry je to obrovská škoda. Poslední letošní turnaj pořádá Baník Ostrava 4. 9. na Hlubině. „Pro ostatní je to poslední šance, jak uspět v ČP a jak si vybojovat postup do letošního finále v Blansku, kde si již bude bojovat o mistrovské tituly,“ řekl už jistý vítěz ČP Petr Kumstát.

Brambory

V kategorii těžce postižených žen (hrají 60 hodů do plných) tentokrát porazila Kostková pouze 196 kuželek, což bylo o plných 65 méně, než při posledním turnaji a bohužel to bylo až nečekané 4. místo. Byla si až moc vědoma o co bojuje, a to jí svazovalo ruce a plně zaplatila nováčkovskou daň v kuželkách ČSTPS. Vítězkou se stala jasná favoritka Zdeňka Lacinová z Baníku Ostrava s 292 kuželkami. I přes toto 4. místo si stále Petra udržuje průběžné první místo se stejným počtem bodů s Klementovou. O 4 body zpět je již Lacinová. Propočet je jasný, pokud bude Petra v posledním turnaji 3. a horší, bude i celkově bronzová. Celkové vítězství jí zajistí jen výhra.

Lehce postiženým ženám (hrají 100 hodů sdružených jako LP muži) kralovala Radka Pastvová z Baníku Ostrava výkonem 447 kuželek.

Zlato

Petr Kumstát potvrdil letošní vynikající formu a dokázal, že mu tento typ padavých kuželen svědčí. Sice nenahrál tolik, co minule (444), ale 424 kuželky byly velmi solidní výkon. Protože bylo přihlášeno velké množství závodníků, předehrával s několika dalšími hráči již v pátek odpoledne a byl si velice dobře vědom, že jeho největší soupeři mají v sobotu výhodu, vědí kolik musí nahrát. Ale oba jeho největší konkurenti to psychicky nezvládli, a tak z toho bylo další letošní vítězství a tím i celkové vítězství v celém seriálu ČP. Má náskok 24 bodů a za vítězství v turnaji je bodů 13.

Kategorii lehce postižených LP2 vyhrál Karel Forcek z Rýmařova, který porazil 425 kuželek. V kategorii těžce postižených mužů se vítězem stal Zdeněk Dočkálek.