Děčín drží druhé místo. Ve šlágru kola sice nestačil na první Vinohrady, když padl 3:8. Pak si ale spravil chuť, když doma spráskal teplické Dynamo 15:4. „Vinohrady vyhrály zaslouženě. V první třetině jsme udělali mnoho individuálních chyb. Pak jsme to sice zlepšili, ale zase jsme nedávali šance. Soupeř nás zkušeně trestal,“ přiznal děčínský florbalista Jan Fidler.
Dynamo Teplice, pak nekladlo odpor. „Soupeř neměl moc hráčů, nám se navíc povedl vstup do utkání. Pak jsme to v pohodě kontrolovali,“ podotkl Fidler.

Predátoři drží stříbrnou pozici, mají však co zlepšovat. „Jsme za to rádi. Nicméně výkony nebyly ideální a je určitě na čem pracovat. Můžeme být spokojeni se slušnou porcí vstřelených gólů. Naopak musíme zlepšit obranu, protože dostáváme opravdu zbytečné branky,“ dodal Fidler.

Teplické tým neprožily šťastný víkend, všechny své zápasy totiž prohrály. Florbal Teplice nejprve padl doma 5:6 béčkem Královských Vinohrad, den poté prohrál 4:6 v Sokolově.

Zatímco o prvním duelu trenér Teplic Martin Severa hovořil pozitivně, po zápase v Sokolově byl rozčarovaný. „Proti Královským Vinohradům to byl náš nejtěžší a zároveň i nejhezčí zápas v sezoně. Soupeř zkušeně reagoval na situace v utkání. Ukázal, že je zaslouženě lídrem naši soutěže. V Sokolově zvítězil antiflorbal a naše nechuť vyhrát utkání. Naším špatným přístupem a nechutí se hýbat jsme se dostali do stavu, kdy o osudu utkání bylo rozhodnuto již po druhé třetině.“

DDM Dynamo Teplice je divizním nováčkem, zatím má na svém kontě z devíti zápasů pouhé čtyři body. Doma prohrál s kadaňskými Katy 7:11, v Novém Boru podlehl ve zmiňovaném utkání Děčínu vysoko 4:15. „Kadaň byla lepší. Ne o moc, ale lepší byla. My jsme každopádně předvedli skvělý výkon, za který se nemusíme stydět. V Novém Boru jsme byli v okleštěném počtu, bohužel jsme Děčínu nebyli důstojným soupeřem. Ale oceňuji snahu kluků hrát až do konce, i když byl stav krajně nepříznivý,“ shrnul teplický Jakub Podlucký.

Bod ze dvou posledních zápasů získaly Lovosice, které jsou aktuálně předposlední.

V příštím kole na sebe narazí oba teplické celky, pro teplický florbal se bude jednat o velkou událost. Derby DDM Dynamo Teplice – Florbal Teplice je na programu v Sportovní hale Na Stínadlech v sobotu od 19 hodin. Děčínští Predátoři pak míří do Kadaně, Lovosice se představí doma, když přivítají Panthers Praha B.