A situace posledního týmu tabulky se tak nezlepšuje. „Rozhodl začátek utkání, ten jsme vůbec nezvládli. Byli jsme moc zatažení, Plzeň hrála agresivně, vzadu jsme to po sobě jen házeli, rychle jsme přicházeli o míček. Na hřišti v tu dobu existovalo jedno mužstvo,“ kroutil hlavou brankář Petr Miško, když hodnotil první třetinu, kterou Děčín prohrál 0:4.

Na zvrat Predátoři neměli. „Druhá třetina byla z naší strany nejlepší. Přesto kvalita řešení jednotlivých situací byla na plzeňské straně daleko větší. Snažili jsme se, aby ten výsledek nebyl ostudný. Alespoň to se povedlo. Ale zase jsme dělali systémové chyby,“ litoval.

Do konce roku sehraje poslední Děčín ještě jedno utkání. V sobotu 22. prosince přivítá v Novém Boru od 17 hodin předposlední Kadaň. „Víme, že to je důležité utkání. Pokud bychom ho nezvládli, tak to pro nás už bude hodně kritické. Musíme ale také najít svou herní tvář. Víme, že kvalitou na některé týmy nemáme. Právě proto to musíme nahradit bojovností a buldočí vůli. Ale to nám chybí,“ dodal Petr Miško.