Poslední tři zápasy nebodovali, navíc v tomto období inkasovali 26 branek!

„Výsledek zcela odpovídá tomu, co jsme předváděli. Byl to možná náš nejhorší výkon v Národní lize. Chvilku to hraničilo s ostudou,“ sportovně přiznal brankář Petr Miško.

Domácí se prosadili až za stavu 0:8, kdy dvě přesilovky využil střelec Martin Žáček. To byla ale jen chabá náplast na bolavou florbalovou duši. „Chtěli jsme hrát úplně jinak, ale nic nám nešlo. Turnov si s námi dělal doslova, co chtěl. Až se divím divákům, že zůstali až do konce. Ten výsledek a samotná hra se na nás projevila psychicky, deptalo nás to,“ zakroutil hlavou.

V posledních zápasech Děčín inkasuje hromadu branek, aktuálně má po Kadani nejhorší defenzivu v soutěži. „Je to tím, že s každým týmem chceme hrát otevřený florbal. A to asi budeme muset změnit. Automaticky dostáváme osm branek, s tím prostě nejde bodovat,“ zdůraznil.

Predátoři už se smiřují, že se nevyhnou bojům o záchranu. „Tak nějak už se chystáme na play down,“ suše podotkl.

Do konce roku sehraje Děčín ještě dva zápasy. Po dvoutýdenní pauze bude hrát v neděli 16. prosince v Plzni, další týden by měl nastoupit 22. prosince doma proti Kadani. „Jsou to důležité zápasy. Ale to byl pro nás i souboj s Turnovem. Utkání s Kadaní se možná přeloží na jiný termín. Musíme zlepšit náš herní projev. S tím, co jsme předvedli proti Turnovu, to ale nepůjde. Máme teď dva týdny pauzu, musíme se dát dohromady. Je potřeba hrát třeba ošklivější, ale účelnější florbal,“ dodal Petr Miško.