A tak se také stalo, když všechny tři zápasy vyhráli a v tabulce se vyhoupli na krásné druhé místo.

„V prvním zápase proti pražskému týmu se ukázala plavecká příprava našich hráčů, jako vždy v tomto zimním období, neboť v děčínské plavecké hale mohou pouze plavat a na přípravu a hru s balónem musí počkat na otevření venkovního bazénu,“ objasnil člen SK Děčín Michal Šumpich. Zápas samotný probíhal zcela pod taktovkou děčínského mužstva, který nepustil soupeře k větším akcím, jenž by ohrozily konečný výsledek.

V druhém utkání děčínští hráči nastoupili proti Táboritům a již od počátku si vytvořili značný náskok. Ten si udrželi až do konce třetí čtvrtiny. „V poslední čtvrtině se našim hráčům příliš nedařilo v koncovce a naopak soupeři se povedlo vstřelit několik branek a tím závěr zápasu trochu zdramatizovat. Ovšem stoprocetní výkon našeho brankáře Marcela Tichého, který zmařil v několik střel a nebezpečných

útoků soupeře, přispěl k vítězství o čtyři branky,“ popsal druhý duel Šumpich.

V posledním, třetím duelu ústeckého turnaje děčané nastoupili proti domácím favoritům soutěže a očekával se tvrdý souboj obou celků. Zápas začal v tempu s mnoha útoky na obou stranách. Až do první poloviny hrací doby byl výkon mužstev vyrovnaný a bylo se opravdu na co koukat. Ve třetí čtvrtině se děčínským podařilo soupeři odskočit na rozdíl několika branek a to především přesnou koncovkou ve střelbě. O to se velkou měrou zasloužil nejlepší střelec zápasu Jan Mareš a také Petr Rouček s Markem Machalou. Skvělou formu potvrdil i děčínský brankář Jan Beránek, který svými bravurními zákroky mařil útoky soupeře. V poslední čtvrtině padl stejný počet branek na obou

stranách a děčané udrželi vedení do úplného závěru. Tímto vítězstvím se Děčín posunul z posledního místa na druhou příčku v tabulce konečného pořadí. „Je nutno poděkovat všem hráčům za skvělou týmovou práci a obětavost. Tento zápas byl z herního pohledu nejhezčím v tomto druhém kole soutěže,“ dodal ještě Šumpich.

Výsledky Děčína

SK Děčín – Stepp Praha 11:5 (Branky Děčína: Rouček Petr 3, Košik 2, Falta 2, Parlesák Jan, Poskočil, Rouček Pavel, Mareš po 1 brance).

SK Děčín – TJ Tábor 16:11 (Branky Děčína: Falta 4, Mareš 3, Rouček Petr 2, Poskočil 2, Rouček Pavel, Machala Marek, Drnec, Parlesák Jan, Košik po 1 brance).

SK Děčín – Spolchemie Ústí N. L. 18:12 (Branky Děčína: Mareš 7, Rouček Petr 5, Machala Marek 4, Došlý a Falta po 1 brance).

Pořadí po 2. kole: 1. Ústí n. L. – 10 bodů, 2. SK Děčín – 6 bodů, 3. Stepp Praha – 4 body, 4. TJ Tábor – 4 body.