V Týně nad Vltavou se rozdělovaly poslední letošní mistrovské medaile rychlostních kanoistů při MČR v maratonu.

Ve víkendovém programu byly vypsané tratě od dvou kilometrů pro nejmladší po maratonský závod na třicet kilometrů pro dospělé.

Tentokrát méně početná děčínská výprava si zásluhou mladých děvčat a dorostence V. Kučery zajistila třikrát pódium pro trojici medailistů.
Opět bravurně zvládla víkend Katka Zárubová. V singlu nedala svým konkurentkám šanci a po pěkném výkonu si dojela pro jasné zlato. Ve stejném závodě na pěkném šestém místě finišovala Ivana Boháčová. Spolu pak zasedly i do deblkajaku a vylovily z Vltavy druhou medaili, tentokrát bronzovou.

Vojta Kučera mezi dorostenci letos dost suverénně kraloval na všech tratích a nakonec svoji pozici potvrdil i v Týně při závodě na 15 km, když v cílové rovince přetlačil své soupeře a těsně si dojel pro očekávané zlato. Mezi benjamínky se B. Litomiská, J. Brož, T. Ajchler, J. Vlk a J. Ludvík umístili ve svých závodech ve druhé desítce, stejně jako žáci V. Barcal a T. Novotný i junior Lisachenko.

Smůla a nedobrovolná koupel hned na startu asi připravila o lepší výsledek Ondru Kintera.

Domácí klubová sezona se pomalu chýlí ke konci, během září a počátkem října zbývá poslední blok regionálních závodů a mezinárodní regata v německém Halle. Z velkých mezinárodních soutěží se děčínští reprezentanti A. Rothmeierová a V. Kučera ještě představí při Závodě OH nadějí Evropy v Bydgosci, kam odjíždějí s trenérem P. Rothmeierem 15. září.

TOMÁŠ CHARVÁT