Premiéra v Národní lize děčínským hráčům maličko zhořkla. I když po porážce nezůstaly hlavy dole. „Proti Pelhřimovu jsme ostudu neudělali. Soupeř ukázal, že má zkušenější a kvalitnější hráče,“ sportovně přiznal děčínský brankář Petr Miško.

Hosté v Novém Boru utekli Děčínu už v první třetině, kdy Miško hned třikrát lovil míček ze své sítě. „Přitom to bylo docela vyrovnané, obstáli jsme v osobních soubojích, to nám v přípravě nešlo. Jenže Pelhřimov tvrdě trestal naše chyby,“ litoval.

V poslední periodě se domácí dostali hostům na rozdíl dvou branek. „Trochu jsme byli v euforii a tajně doufali, že to můžeme ještě zamotat. Ale asi nejlepší hráč soupeře Fučík nás sedmým gólem utlumil. Prostě mě prostřelil, dal mi to na teploměr, jak se říká,“ pokračoval Miško.

Predátoři pak zkoušeli vyměnit brankáře, v závěru hráli dokonce bez gólmana. Ale místo dramatu jim hosté dali další dva kousky. Výbornou práci odvedli dva pelhřimovští florbalisté. Václav Fučík dal pět branek a připsal si jednu asistenci, Ladislav Běhounek obstaral tři góly a stejný počet nahrávek.

„Porážka nás mrzí, ale neděláme z toho vědu. Užili jsme si to a dokázali, že se můžeme měřit s nejlepšími. Přišla asi stovka diváků, která udělala pěknou kulisu,“ dodal Miško.

Podivný duel pak Děčín sehrál v Kralupech. V rámci 3. kola pohárové soutěže tam prohrál 7:8. „Hrálo se v malé hale, bylo to jako v NHL. První dvě třetiny jsme vedli, ale nemohli jsme hrát naši hru. V poslední části hry tam domácím začalo padat všechno. Byla to taková plácaná, prostě divný zápas. Florbalově jsme si to moc neužili, hlavně, že se nikdo nezranil,“ uzavřel vše děčínský florbalový brankář.

Druhý zápas čeká florbalisty v neděli 16. září v Turnově.