Každoročně se hráči korfbalového klubu TKC Děčín zúčastňují turnaje Maxikorfbal. Jinak tomu ani nebyloletos.

V poslední červnový víkend se do Českých Budějovic sjelo hned devět týmů, aby mezi sebou změřili své síly. Tým byl složenpřevážně z dorosteneckých hráčů a hráček, protože starší z různých důvodů nemohli. Ve snaze jim dokázat, že bez nich totaky jde bylo o motivaci postaráno.

Tukani byla nalosování do skupiny spolu s týmy z Náchoda, Prostějova a Českých Budějovic „A“.

Hned v prvním utkání narazili na extraligového vítěze z Českých Budějovic. Ten potvrdil očekávání a roli favorita turnaje, kdyžděčínský celek hravě smetl 16:3. Podle slov samotných hráčů se do výsledku promítla i únava z cesty, ale také nevyspalost zpředchozího dne.

Ve druhém utkání narazili na lehčího soupeře z Prostějova. Ale ani v tomto utkání nepředvedli Tukani hru, se kterou na turnajichtěli prezentovat. Přes veškerou snahu skončil zápas nerozhodně 11:11.

V posledním utkání ve skupině narazili děčínští korfbalisté na tým z Náchoda. Děčín byl v tomto utkání pasován do rolepapírového favorita, kterou dokázal potvrdit. Již od počátku Děčín diktoval tempo utkání a po celou dobu si udržoval vedení.Nakonec zápas skončil 18:7 ve prospěch Děčína.

Na výhře se již řadou košů podílel i lídr děčínského celku David Schwarz, který do dění turnaje dorazil až na toto utkání. Se svou hrou v tomto utkání byli všichni hráči spokojeni. V semifinálovém klání vyzvali Tukani tým z Kolína. Jednalo se o velmi zajímavé utkání, neboť mělo určit prvního finalistu. Hrálo se ve vysokém tempu, s pohlednými akcemi na obou stranách. Kolín vedl téměř po celé utkání o 4 koše a přes veškerou snahu se Děčínu podařilo stav pouze korigovat na konečných 10:12. Za hlavního viníka porážky lze označit neproměňování vyložených šancí.

V boji o třetí místo se tým TKC Děčín střetl s celkem z Brna. Jednalo se pro Tukany o poslední utkání na turnaji a tak chtěli ukázat korfbalové veřejnosti co v nich je a že nepřijeli jenom na výlet.Již od začátku byl zápas velmi vyrovnaný, což se projevilo i na poločasovém výsledku 6:6, který v poslední minutě upravil hráč Brna. Zápas se odehrával ve svižném tempu a na hráčích se začínala projevovat únava z celého turnaje. Minutu před koncem zápasu byl stav opět vyrovnaný a to 10:10. Tento výsledek vydržel do závěrečného hvizdu rozhodčího, a proto o vítězi musely rozhodnout penalty. Bohužel pro Děčín bylo Brno úspěšnější a hráči se tak museli smířit s konečným 4. místem.
Za TKC Děčín statečně bojovali a za předvedený výkony na sebe mohou být hrdí hráči: Krutišová, Milerová, Příhonská, Špornová, Weissová, Jungwirth, Skála, Slížek, Stehlík, Schwarz.