Boxerka Lucie Sedláčková alias Mlátička z Děčína ví, že ji čeká velmi těžký zápas. „Do zápasu zbývají necelé dva týdny. A ty jsou vlastně nejdůležitější z celé přípravy. Ta probíhá částečně v Anglii a částečně v Česku,“ poodhalila poslední dny před bitvou o evropský titul.

„Po kondiční stránce spolupracuji s trenérem Davidem Valou. A po té boxerské zase se Štěpánem Horváthem. Plus je tam ještě další spolupráce s anglickými trenéry,“ prozradila, jak probíhá příprava.

Do cesty se jí postaví silná sokyně z Německa. „Moje soupeřka je hodně zkušená, na světovém žebříčku je na tom o sedm míst lépe. Boxovala třeba i s olympijskou vítězkou Katie Taylor. Má bohatou amatérskou bilanci. Známe se osobně z amatérského boxu. Víme, jak boxuje ta druhá. Ale profesionální box je opravdu hodně odlišný od toho amatérského. Já osobně se na tenhle zápas skutečně moc těším,“ řekla odhodlaně.

Nina Meinkeová bude na domácí půdě, Lucie Sedláčková tak bude muset počítat, že fanoušci jí rozhodně nebudou nakloněni. „Nevím, co je, nebo není vhodné prostředí. Pokud chci být nejlepší, musím prostě porážet nejlepší soupeřky. Ať je to kdekoliv,“ zdůraznila boxerka, která má v profesionálním ringu dosavadní bilanci jedenáct vítězství a jednu remízu.

Její partner a trenér Štěpán Horváth vyzval k souboji bývalého kouče Sedláčkové Lukáše Konečného. Co na to rodačka z Děčína? „Asi není možné se o tom nebavit. Ale já se musím soustředit na svůj zápas. To mě teď zajímá,“ dodala na závěr.