V tenisové hale za děčínským vlakovým nádražím uspořádal českokamenický tenisový klub celostátní turnaj starších žákyň.

Tentokrát hráčky kromě bodů do žebříku bojovaly i o putovní pohár města Česká Kamenice. Stejně jako všechny předešlé turnaje, byl i tento velmi dobře obsazen. Turnaje se zúčastnilo 29 háček ze sedmnácti oddílů z celé republiky. Turnaj byl zahájen republikovou premiérou, kdy bylo živě na internetu přenášeno losování, jenž se konalo na radnici v České Kamenici.

Od samého začátku nebylo přáno nasazeným hráčkám, o čemž svědčí fakt, že z osmi nasazených se do semifinále probojovala pouze nasazená Vojtěchovská (Č.Lípa), kterou doplnily teprve jedenáctileté hračky Kolodziejová (Litvínov) a stejně stará Stanisz (Tanvald), poslední semifinalistkou byla Láryšová (Kadaň). Obě semifinále mezi Kolodziejovou a Vojtěchovskou i Stanisz a Láryšovou měly poměrně hladký průběh a do finále se tak probojovaly dvě hráčky, které patří mezi republikovou špičku v mladších žákyních. Finále slibovalo vyrovnaný boj o putovní pohár, ve skutečnosti v něm poměrně překvapivě, ale zcela zaslouženě dominovala litvínovská Kolodziejová, která se nakonec radovala z celkového vítězství a premiérového titulu mezi st. žákyněmi. K vítězství na turnaji jí popřál a putovní pohár osobně předal starosta města Č. Kamenice pan ing.Weis.

o, že se Kolodziejové na českokamenických turnajích daří potvrdila i celkovým vítězstvím ve čtyřhře, kde společně s Plevovou (Litvínov), přehrály ve finále Vojtěchovskou s Kmínkovou (Hrádek n. N). V průběhu turnaje se konala pro hráčky velice atraktivní soutěž o nejrychlejší podání, kterou vyhrála českolipská Vojtěchovská s naměřenou rychlostí 143 km/h. Tímto turnajem završil českokamenický klub úspěšně zimní sezónu, ve které se jeho turnajů zúčastnilo 120 dětí z téměř čytřiceti měst celé ČR. V započaté cestě bude oddíl pokračovat i pod otevřeným nebem.

Výsledky

Dvouhra - semifinále: Kolodziejová-Vojtěchovská 6:1, 6:2, Stanisz - Láryšová 6:1, 6:3.

Finále: Kolodziejová - Stanisz 6:3, 6:1.

Čtyřhra – finále: Kolodziejová, Plevová - Vojtěchovská, Kmínková 6:2, 6:1.

JIŘÍ ONDEČKO
PETR BLÁHA