Nováček okresních soutěží, tým DC Pelikans Legends, zlomil tři rekordy a už se těší na silnější soutěž. „V okresním přeboru je pět, až šest týmů, se kterými si to rozdáme o titul. A cíl? Chceme ho vyhrát," pravil s úsměvem hráč „Pelikánů" Kamil Podolský, který sám prolomil střelecký rekord.

Kamile, máte za sebou s DC Pelikans Legends první sezónu ve futsale. Jaká byla?

S první sezónou jsme velmi spokojeni. To, co jsme chtěli, se splnilo. Vyhrálo se a postoupilo. S kvalitou našeho kádru jsme ani jiné ambice mít nemohli. Před začátkem sezóny nám bylo nabídnuto, jestli nechceme jít rovnou do vyšší soutěže. Ale my si to chtěli vybojovat na hřišti, a ne podle soupisky. Přeci jen to hrajeme pro radost.

Vy jste překonali hned tři okresní futsalové rekordy. Který byl pro vás nejcennější?

Jsme vůbec rádi, že se nám podařilo nějaké rekordy překonat. Jako první jsme o dva góly překonali metu 300 branek. To je pěkné číslo. Ale tři zápasy nám byly kontumovány, teoreticky to mohlo být ještě vyšší číslo. Dalším rekordem bylo, že jsem dal 90 branek za jednu sezónu. Ale nejcennější je asi fakt, že jsme za celou sezónu neztratili ani bod. V pár zápasech jsme si koledovali a nemuseli ani vyhrát.

Vy už jste zmínil svůj individuální výkon. Počítal jste si tedy počet branek?

O rekordu padla řeč po prvních zápasech. Já a Jirka Drahoňovský jsme dávali hodně gólů. Tajně se doufalo, že by to jeden z nás mohl překonat. V půlce sezóny vedl Jirka, jenže pak se zranil a zbylo to na mně. Na konci sezóny mi to naštěstí začalo střílet. Za posledních šest utkání jsem dal 42 gólů. Před posledním zápasem mi na rekord chybělo osm branek, moc jsem tomu nevěřil. Hodně mi ale pomohli kluci, jejich přihrávky nacházely mě, a nakonec se to povedlo. Snad větší radost měli právě kluci, jelikož chtěli svrhnout stávajícího držitele rekordu, kterým byl Ondra Barilla (smích).

Kdy vám v sezóně bylo na hřišti nejhůř?

Nejtěžší byly zápasy se Starou Dámou a také ten v České Kamenici. Vždy to skončilo nejtěsnějším rozdílem, my museli otáčet výsledek a v závěru měli štěstí, že soupeř nevyrovnal.

Jak vůbec vznikl tým DC Pelikans Legends?

U piva (smích). Každou zimu jsme jezdili na halový turnaj do České Lípy. Koupili jsme si pěkné dresy a říkali si, že bychom je měli vícekrát využít. Všichni jsme hráli někde futsal, napadlo nás hrát v tomto složení. A bylo to.

Abychom vás jen nechválili. Co se naopak nepovedlo?

Větší ambice asi byly v krajské části poháru. Tam se vypadlo hned v prvním kole s týmem z Teplic. A to bylo možná trochu zklamání. Nebyli jsme horší, byla to porážka o jeden gól. Soupeř hrál tvrdě a to nám nevonělo. Navíc jsme nebyli zvyklí hrát v hale. Na druhou stranu díky soupeřově FanClubu mělo utkání velmi dobrou atmosféru.

Do další sezóny budete jako nováček v okresním přeboru. Vaše cíle?

Budou skromné, chceme ho vyhrát (smích). Proto to přeci hrajeme. Myslím si, že tam je pět nebo šest kvalitních týmů, se kterými si to rozdáme o titul. Před sezónou nás ještě čeká Superpohár proti Bílému Baletu. A ten chceme samozřejmě také vyhrát.

Nelákají vás vyšší soutěže, jako třeba krajský přebor?

Hrajeme to pro radost, vyšší ambice nemáme. Týmy, co si vyšší soutěž vyzkoušely, by mohly vyprávět. Je to náročné na čas i finance. Navíc všichni v našem týmu hrajeme fotbal, takže toho cestování máme tak akorát. A o další nestojíme.

Nastoupíte do dalšího ročníku se stejným hráčským kádrem?

Je pravda, že nějaké nabídky z vyšších soutěží tady byly. Ale my to hrajeme kvůli partě, takže k žádným odchodům určitě nedojde, kádr zůstane pohromadě. Už nyní se těšíme na další sezónu a nové výzvy.