Pilotka Bára Holická, navigátorka Lucie Engová i jejich populární vozítko přezdívané kachna se stihly pořádně zahřát při středečním shakedownu. „Ještě předtím na administrativních a technických přejímkách posbíraly všechna potřebná razítka. Nyní už holkám nic nebrání, aby vyrazily do soutěže, která pro ně bude velkou premiérou,“ předává informace manažérka týmu Czech Samurais Ollie Roučková, rodačka z Děčína a několikanásobná účastnicet Rallye Dakar.

Ollie Roučková a Ondřej Martinec
Místo na Dakar do nemocnice. Děčínská kráska nepojede, Martinec musel na operace

A k čemu slouží shakedown? Jedná se o předzávodní test a trénink, na němž týmy dolaďují vozidla a optimalizují jejich výkon. Týmům shakedown umožňuje provádět poslední úpravy a identifikovat jakékoliv problémy těsně před začátkem soutěže. Pro posádky je důležitý i na seznámení se s terénem a aby řidič získal sebedůvěru a zhodnotil své dovednosti před ostrým startem.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

„Jsme zpět z testu, do kterého holky najely v brzkém odpoledni. Zkušební úsek si daly třikrát, a musím říct, že to bylo dobrý. Najely devadesát ostrých kilometrů, celkově sto šedesát. A pak následovala kontrolu auta,“ dodává Tomáš Neruda, hlavní mechanik Citroënu.