Sáloví fotbalisté JK Trans Varnsdorf mají za sebou premiérovou účast v nejvyšší tuzemské soutěži.Ve dvaceti utkáních vyhráli pouze dvakrát, skončili poslední a měla je čekat kvalifikace o udržení. Vedení klubu se ale rozhodlo, že se do kvalifikace nepřihlásí. „Od nové sezóny budeme hrát krajskou ligu," uvedl varnsdorfský hráč Marcel Mikolášek.

I přes špatné výsledky si všichni ve Varnsdorfu nejvyšší soutěž sálové kopané užívali. „Pro většinu z nás to byl skvělý zážitek. Bylo vidět, že se dá klub od založení dovést do nejvyšší soutěže. Fotbalově jsme určitě nezklamali, řadu favoritů jsme potrápili, ale na záchranu to nestačilo. Ale zase jsme nasbírali cenné zkušenosti," hodnotí Mikolášek uplynulou sezónu.

Právě málo zkušeností zapříčinilo poslední místo v tabulce. „Ve vypjatých zápasech nám právě ty zkušenosti chyběly. A také někdy hráčská kvalita. U nás snesl takové měřítko pouze Jirka Beránek," upřímně přiznává člen JK Trans Varnsdorf.

Přesto varnsdorfští bojovali o záchranu do poslední chvíle. „Výsledkově se nám nedařilo od začátku, ale kdybychom na posledním turnaji bodovali, mohli jsme se zachránit," vzpomíná varns-dorfský futsalista.

Celek ze severu Čech pořádal také dva turnaje celostátní ligy na domácí palubovce. A obě akce se opravdu vydařily. „Bylo to úžasné. Diváci byli skvělí, i soupeři si to pochvalovali. Nikde nebyla taková atmosféra, jako u nás," zářil Mikolášek.

Nyní se vedení klubu pomalu připravuje na další sezónu. „Do podzimu bude sálovka v klidném režimu, řada hráčů bude hrát fotbal. Příští rok se celostátní ligy nezúčastníme a s největší pravděpodobností budeme hrát krajskou ligu," podotkl Mikolášek.

Během sezóny v nejvyšší soutěži se Varnsdorfu takřka rozpadl celý realizační tým. „Z původního kádru zůstal vlastně jen trenér Pavel Šiška. Po letní přestávce budeme řešit, co a jak," vysvětluje Mikolášek.

A jaké změny můžeme čekat ve varnsdorfském kádru? Přišlo nadějné mládí Kučera, Šiška, Doležal. Po zranění by se měl vrátit zkušený Josef Galbavý. Jinak bude mít Varnsdorf nadále tři týmy A, B a starou gardu.