V sezoně 2009 nereprezen­toval tenisový oddíl TJ Slovan Varnsdorf v soutěžích jen tým seniorů, ale také družstva dospělých a po několikaleté přestávce i žáků.

Smíšený tým dospělých v sestavě Zuzana Berková, Jitka Zapletalová, Andrej Zavadský, Roman Pavlíček, Jan Fischer, Michal Vnenk, Marcel Mládek vyhrál jednu ze šesti skupin přeboru bez porážky. Při baráži o 1. místo ale nešťastně prohrál s Frýdlantem 4:5, když pro nemoc chyběli klíčoví hráči Roman Pavlíček a Zuzana Berková.

Další zápasy baráže pak vyhrál se Startem Liberec a Spartakem Děčín shodně 6:3. V družstvu je většina hráčů zaměstnaná mimo Varnsdorf, což komplikuje jeho přípravu. Výborné výkony podávala J. Zapletalová a Z. Berková. Velmi potěšil vzrůstající zájem o tenis mladého hráče M. Mládka, který v rozhodujícím zápase v Jiřetíně, kde Varnsdorf nastoupil bez Pavlíčka a Berkové, porazil Petra Havlíčka.

Družstvo v novém kabátě

Družstvo žáků po mnoha letech obnovilo svoji činnost díky obětavcům Jitce Goldbrichtové a Rudovi Hofmanovi, kteří se o začínající adepty starají a dojíždějí pravidelně z České Lípy. Tým je sestaven z naprosto mladých tenistů, a vzhledem k tomu neměl šanci zatím zvítězit. Je však třeba snahu ohodnotit a zároveň věřit, že se jedná o budoucnost mladých tenistů ve Varnsdorfu. Velmi perspektivně se jeví Katka Horáčková a Jan Jetýlek, o nadání mladičké Lucie Jetýlkové je nutno se také zmínit.

Jan Fischer