„Museli jsme se obejít bez opor Barbory Silné, která najela na individuální přípravu, a také Alžběty Blažkové, která tou dobou skvěle reprezentovala Česko na mezinárodním mítingu v makedonské Skopji a získala nejlepší umístění české výpravy. Na trati 200 metrů prsa skončila pátá,“ řekl Jan Mareš, trenér Plaveckého klubu Děčín.

Tomáš Čermák a Petr Šolín.Tomáš Čermák a Petr Šolín.Zdroj: PK DěčínV Praze úspěšně zabojovala šestice děčínských: Petr Šolín (6x medaile), Tereza Vaščíková (1x), Nina Červinková (1x), Tomáš Čermák (5x), Jakub Svoboda a Simona Poláková.

Největší úspěchy zaznamenal Petr Šolín, který zároveň s umístěním ve všech plavaných disciplínách získal prestižní pohár za 1. místo za nejlepší výkon závodu na 50m volným způsobem. Tomáš Čermák, který před nedávnem získal titul nejlepšího sportovce Ústeckého kraje, přidal pohár za 3. místo.