Stejně jako všech předchozích, tak i tohoto se účastnil Petr Kumstát z Děčína. Svoji kategorii lehce postižení muži LP1 zatím velmi dobře rozehrál a chtěl v Bohumíně potvrdit výborné letošní výsledky a obhájit loňské celkové vítězství v Českém poháru v této kategorii, což by při vyrovnanosti hráčů byl výborný výsledek. V průběžném pořadí měl náskok 7 bodů na zatím druhého Martina Vejdu ze Sokola Rybník.

Jeho vítězství se rodilo velmi těžce. Hrál hned ráno v 1. skupině, což nebylo nejšťastnější. Tím, že to byl poslední letošní turnaj, byla většina hráčů velmi nervózní, protože případný špatný výkon již nešlo odčinit. Nahrál naprosto průměrných 370 kuželek a na žádném letošním turnaji by to nestačilo ani na stupně vítězů. Ale nervy pracovaly i u ostatních. Stanislav Haiser z Mety Opava porazil 351 kuželek
a nakonec byl druhý.  Pak nastoupil Jiří Polášek z Jiskry Rýmařov, který Kumstáta vlo-ni na MČR připravil o titul. Ale zvláště zde nervy dokázaly své a nejhorším svým letošním výkonem 341 kuželek obsadil třetí místo. S 11 újezdy se turnaje nevyhrávají.

V kategorii LP2 zvítězil Jan Šmerda z ČKD Blansko se 442 kuželkami, druhý byl Stanislav Navalany z Baníku Ostrava za 399 a třetí místo nakonec zbylo na Ivo Mrhala z Kovohutí Břidličná za 390 kuželek.

Stejně jako Kumstát v LP1, tak ovládá kategorii LP ženy Radka Pastvová z Baníku Ostrava. I v této kategorii nervy vykonaly své. Pastvová hrála nejdříve a i ona průměrným výkonem 373 vyhrála. Po ní hrála Jana Martiníková z Hor-ního Benešova, která jako jediná dokáže Pastvovou porazit. Vědoma si šance, moc chtěla, a to se jí stalo osudným. Nejslabším letošním výkonem 358 kuželek obsadila až druhou příčku a na třetím místě skončila Božena Olšovská z Baníku Ostrava za 346 kuželek.

V těžce postižených ženách, které hrají 60 hodů do plných, se konalo velké překvapení, když roky dominantní Lacinovou z Baníku Ostrava, která nahrála 319 kuželek, porazila o 3 Marie Illíková z Mety Opava. Bronz získala Marie Majárová z Baníku Ostrava 
s 253 kuželkami.

V kategorii těžké postižení muži, kteří hrají 100 hodů do plných,  vystoupil na stupeň nejvyšší jasný favorit Zdeněk Dočkálek z Jiskry Rýmařov za výkon 479 kuželek. O 15 méně nahrál Rudolf Vávra z Mety Opava a o dalších 21 byl třetí Rudolf Illík ze stejného oddílu.

Pak zasedla STK pod vedením Petra Kumstáta a nominovala hráče na prosincové finále, které se bude letos konat v Horním Benešově.