Rodák z Děčína ve sprintu, který je pro něj slabší disciplínou, vybojoval sedmé místo. V klasické technice pak Hozák získal titul, druhé vítězství přidal v závodě s volnou technikou.

„I když počasí nepřálo, mistrovství jsem si užil. V Novém Městě je vždy hezká atmosféra a zdejší tratě patří k mým nejoblíbenějším,“ pochvaloval si talentovaný lyžař.

Ve sprintu se Hozák prokousal do semifinále. „Tam už to byl tvrdý boj, ve kterém jsem nestačil v cílové rovince na rychlejšího Jakuba Sládka a Jana Řezníka a do konečného finále jsem bohužel nepostoupil. Ale se sedmým místem jsem vlastně spokojený. I tak jsem zůstal v čele Českého poháru,“ zdůraznil.

Do závodu s klasickou technikou se tak Hozák postavil s trikem lídra. „Sice mi lyže nejely tak, jak bych si představoval, přesto jsem si před Tomášem Preisslerem a Antonínem Honsou dojel pro český titul,“ konstatoval.

Jako favorit byl Hozák také nasazen do závodu na 7,5 km volnou technikou s hromadným startem. Na náročné trati se s Jakubem Sládkem střídali ve vedení, po polovině závodu se tato dvojice mírně oddělila od menší vedoucí skupinky a rozhodující okamžik opět nastal v cílovém stoupání na stadion. „Měl jsem na konci více sil a razantním nástupem Kubovi ujel a s náskokem osmi vteřin si dojel pro druhý titul,“ podotkl s úsměvem.

„Paradoxně se větší nervozita dostavila až na závod s hromadným startem. O to větší radost jsem měl z prvního místa a nově získaného titulu i v disciplíně volným stylem. V těchto dnech budu mít volnější tréninky. Pokusím se ale dobře připravit formu na další závody Českého poháru v Zadově, kam odjíždím 15. února,“ uzavřel vše Daniel Hozák.