Ráno se sešlo třináct odvážlivců a pořadatelé a kurty byly pod vodou a stále pršelo. „Spoléhaje na vysokou propustnost kurtů a doufaje ve změnu počasí jsme odložili začátek na pravé poledne a ejhle v půl jedné se po nezbytných úpravách mohlo hrát,“ dodal ještě Hrnčíř.

Nejprve se hrálo ve čtyřech skupinách po třech účastnících tradičním způsobem, tedy do pěti bez ztrát. Vyřazovací boje se pak hrály do sedmi.

Při rozehrávacích bojích ve skupinách si nejlépe vedli Roman Pražienka, který ve skupině porazil loňského vítěze Jakuba Ledvinu. Jeho otec v další skupině zachraňoval rodinnou čest a porazil vítěze z roku 2003 Jaroslava Šmucra, který se ovšem potýkal se svalovým zraněním. Suverénně prošel také boletický Rostislav Němec.

Ve vyřazovacích bojích si nejlépe vedl právě Rosťa Němec, který své zápasy vyhrával s převahou, v semifinále porazil Pražienku 7:3 a ve finále Romana Ledvinu staršího 7:2. Velmi dobře hrál tak obhájce loňského bronzu Jan Havlík, který po zaváhání ve skupině se Zbyňkem Hrnčířem, dokázal vyřadit Jakuba Ledvinu 7:3 a v boji o finále prohrál s Romanem Ledvinou st. 6:7, když v rozhodujícím tiebreaku, prohrál 6:8, přestože měl na raketě mečbol. Zápas to byl plný zvratů a Ledvina prokázal lepší nervy a větší zkušenost. V boji o 3. místo pak Havlík porazil Pražienku 7:4.

Přestože počasí nepřálo, probíhal turnaj ve velké pohodě a spokojenosti, ke které přispělo i to, že poprvé v historii turnaje zvítězil závodník pořádajícího oddílu. V kategorii registrovaných hráčů porazil Roman Ledvina mladší svého oddílového kolegu z LTC Děčín, mnohonásobného vítěze z minulých ročníků Ondřeje Cholastu 6:2, 3:6, 6:1.

Konečné pořadí

1. Němec Rostislav (Boletice), 2. Ledvina Roman st. (Želenice), 3. Havlík Jan (Děčín), 4.Pražienka Roman (Bynov), 5. – 8. Hrnčíř Zbyněk (Boletice), Vojtěchovský Jiří (Děčín), Ledvina Jakub (Želenice), Voldřich Jaroslav (Nebočady), 9. – 13. Šmucr Jaroslav (LTC Děčín), Rokůsek František (Děčín), Vojtěch Petr (Jalůvčí), Holub Josef (Boletice), Reisinger Zdeněk (Chrochvice).