Mladé volejbalové naděje hrály rok co rok na špičce první ligy, skoro v každé sezoně postoupily do další fáze soutěže, kde bojovaly i o mezibaráž o extraligu.

Ročník 2017/18 je ale naprosto jiný. Spartak je na předposledním místě tabulky, daleko od třetího místa, které vždy zaručovalo postup do další fáze.

Proti Kladnu navíc Děčín nastoupil s torzem, už tak úzký kádr zasáhly absence. „Kladno, které patří ke špičce tabulky, mělo daleko širší kádr. Holky bojovaly, stačilo to na jeden vítězný set. Bohužel na lepší výsledek to prostě nebylo,“ upřímně pravil asistent trenéra Miroslav Červinka.

Po fantastickém tažení z minulého roku, kdy Spartaku utekl o fous postup do extraligy, zbývá juniorkám boj o čtvrté místo v tabulce. „Sezona se začala s osmi hráčkami. Pokud někdo vypadl, muselo se stáhnout do starších žákyň. A to musí být někde znát,“ zdůraznil Červinka.

V neděli 4. února se juniorky loučí se sezonou. Poslední dva zápasy sehrají na palubovce prvního Chodova. Děčínské hráčky tak budou odvracet hrozbu sesunu na poslední místo v tabulce.

„A nikdo ještě neví, zda se vůbec přihlásíme do první ligy i v další sezoně. Není prostě tolik hráček, navíc nám neskutečně škodí absence skutečně domácího zázemí v podobě vlastní haly,“ dodal Červinka.

Spartak dokázal v osmnácti zápasech získat pouhých patnáct bodů. V sezoně dokázal vyhrát pět zápasů.

Spartak Děčín – Vavřinec Kladno 0:3 (-14, -18, -17) a 1:3 (-10, 21, -18, -14)

Sestava: Červinková, Červinková, Sadílková, Ácsová, P. Zahálková, E. Slavíková, A. Slavíková.